Zlewozmywaki granitowe – idealne do każdej kuchni

Kuchnia, to prawdziwe królestwo każdej pani domu, zawsze powinna być wyposażona we wszystko, co w niej niezbędne i ułatwiające codzienne przygotowywanie posiłków dla niekiedy bardzo licznej rodziny. Dlatego oprócz sprzętu AGD czy wygodnych mebli muszą znaleźć w niej miejsce funkcjonalne, ale jednocześnie eleganckie zlewozmywaki granitowe, dzięki którym zmywanie stanie się przyjemnością.

Ten rodzaj zlewozmywaków coraz częściej zastępuje stosowane dotychczas modele ze stali nierdzewnej, które mimo nawet najbardziej starannej konserwacji z czasem pokrywały się nieestetycznymi i trudnymi do usunięcia zaciekami. Zlewozmywaki granitowe są pozbawione tej istotnej wady, a za ich zakupem przemawia wiele innych zalet, dzięki którym coraz częściej goszczą w naszych kuchniach. Na szczególną uwagę zasługuje sam materiał, z którego się je produkuje i wbrew nazwie nie jest to lity blog granitu, ale nowoczesne i funkcjonalne mieszanki łączące w sobie żywice epoksydowe zmieszane z kwarcem. Noszą one nazwę tegranitu lub graniteku, kwarc nadaje im wyjątkowy, stylowy wygląd, a żywice wytrzymałość porównywalną ze stalą. Zniosą bez uszczerbku długie lata użytkowania, są bowiem w pełni odporne zarówno na bardzo wysokie, jak i niskie temperatury oraz większość agresywnie działających np. żrących substancji chemicznych. Trzeba jednak uważać z ich nadmiernym stosowaniem, co może mimo wysokiej trwałości, po pewnym czasie spowodować odbarwienie powierzchni. Zlewozmywaki granitowe przyciągają także coraz liczniejszych klientów wyjątkowo szeroką gamą kolorów, wielu atrakcyjnych wizualnie odcieni, począwszy od najczęściej wybieranej głębokiej czerni, aż po beże brązy czy tak obecnie modne odcienie szarości. Wszystko zależy od potrzeb przyszłego użytkownika, a projektanci i producenci spełniają je niemal w stu procentach.

Niestety zlewozmywaki granitowe mają także pewne wady, z którymi trzeba się liczyć przed podjęciem decyzji o ich zakupie. Pierwsza to oczywiście nieco wyższa cena niż popularnych modeli stalowych, jednak patrząc na zalety, warto ponieść większe koszty zakupu. Ten rodzaj zlewozmywaków charakteryzuje się też większą wagą, dlatego należy je bardzo starannie mocować w miejscu przeznaczenia. Nie da się ukryć, że standardowa szafka nie utrzyma ich ciężaru i konieczne będą dodatkowe wzmocnienia. Warto też regularnie konserwować powierzchnię zlewozmywaka, stosując choćby zwykły płyn do mycia naczyń, co pozwoli długo zachować jej połysk. Uważać trzeba też na sok z buraków czy herbatę lub kawę, które niespłukane dużą ilością ciepłej wody, pozostawią na zlewozmywaku nieestetyczne plamy.

Możesz również polubić…