Zarabianie na roznoszeniu ulotek.

15064201490_f607e51a0c_hRoznoszenie ulotek wielu osobom jawi się jako praca, której nie warto się podejmować. Praca, którą zajmuje się przede wszystkim młodzież, która chce sobie dorobić do kieszonkowego. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy roznoszenie ulotek to zła praca, której nie warto się podejmować?

Oczywiście warto stwierdzić wprost – są lepsze prace i miejsca, w których można zarobić dużo więcej niż przy roznoszeniu ulotek, nie oznacza to jednak, że roznoszenie ulotek nie może okazać się ciekawą i dobrze płatną pracą.

Firma.

Wiele zależy od tego, w jakiej firmie chcemy roznosić ulotki. To bardzo istotne kryterium wyboru, różne firmy stosują, bowiem różne sposoby rozliczeń. W jednych, pracownik nie jest wynagradzany za rozniesienie danej ilości ulotek, tylko otrzymuje stawkę godzinową. To gorszy wybór. Widząc nawet wysoką stawkę za godzinę takiej pracy, trzeba pamiętać o jednym – nikt nie roznosi ulotek przez wiele godzin w ciągu jednego dnia, więc nawet przy wysokich stawkach godzinowych, trudno liczyć na zadowalające zarobki. Szukając firmy, w której chcemy roznosić ulotki, trzeba się koncentrować na firmach, które płacą określoną sumę za rozniesienie każdej ulotki. Stawki są różne – od kilku, do kilkunastu groszy za dostarczenie ulotki pod wskazany adres. Wyższe, jeśli roznoszenie ulotek dotyczy terenów wiejskich lub domków jednorodzinnych w mieście.

Wypłaty.

Decydując się na roznoszenie ulotek, warto również zwrócić uwagę na to, kiedy i na jakich zasadach wypłacane jest pracownikom wynagrodzenie. Bardzo sensownym rozwiązaniem, jest wypłata po każdym dniu pracy. Wiele firm zatrudniających roznosicieli ulotek, właśnie w ten sposobu wypłaca wynagrodzenia kolporterom ulotek, nie jest to jednak generalna zasada.

A może praca dla kilku firm?

Chcąc zarobić na roznoszeniu ulotek nieco więcej, warto zdecydować się ba współpracę z więcej niż jedną firmą. Roznosząc ulotki na danym terenie pokonujemy określone trasy. Bez względu na to, czy dostarczamy ulotki dla jednej firmy, czy dla kilku i tak pokonujemy określoną ilość kilometrów. Dostarczając kilka ulotek na zlecenie kilku firm, za tą samą pracę, zarabiamy więcej.

Warto.

Roznoszenie ulotek Zabrze nie jest jakąś doskonałą pracą, jednak, jeśli szukamy dodatkowej możliwości zarobku lub po prostu chcemy pracować, nie warto pomijać tej pracy. Na roznoszeniu ulotek oczywiście nie zarobimy fortuny, starając się jednak, osiągniemy zyski, które wystarczą nam na skromne życie. Warto więc szukać ofert firm, które zatrudniają roznosicieli ulotek i przekonać się, że ta praca może być bardzo ciekawa.

Ulotki na terenie Gdańska – doskonała reklama firmy

Możesz również polubić…