Z czego wykonać fundamenty — bloczek fundamentowy

Bloczek fundamentowy to jeden z ciekawych pomysłów na wykonanie podbudowy pod dom. Jest on bardzo wytrzymały, prezentuje świetne właściwości użytkowe oraz cieszy się dużą popularnością. Oprócz tych żalem ma też wiele innych. Dzięki nim możemy w prosty sposób stworzyć bardzo dobrej jakości fundamenty, które posłużą nam przez wiele lat. Czym są bloczki fundamentowe? Jak się je montuje? Czy rzeczywiście są tak poręczne? Gdzie i jak je kupić? Odpowiedzi wraz z przydatnymi wskazówkami na te pytania w dalszej części artykułu.

Czym jest bloczek fundamentowy?

Bloczek fundamentowy to kostka betonowa, w której umieszczone jest też kruszywo. Wykonuje się je z myślą o odporności na ściskanie. Dzięki temu fundamenty są stabilne i solidne. Drugim czynnikiem, który wpływa na ten stan rzeczy, jest fakt, że nie wchłaniają one wody oraz nie są podatne na pękanie. Bloczki fundamentowe wykonywane są w różnych technologiach, co ma wpływ na ich właściwości. Różnią się także kształtem, bryłą oraz składem. Dzięki temu możemy wybrać najlepsze dla nas rozwiązania. Waga bloczka to ok. 20 kg a rozmiar to kilkadziesiąt centymetrów jak widać na stronie producenta http://termalica.pl/oferta/sciany-fundamentowe-i-piwniczne/bloczek-fundamentowy-bf-25-38-25cm

 

Korzyści i możliwości kostek fundamentowych

Kostki fundamentowe możemy używać w wielu przypadkach. Sprawdzą się doskonale zarówno przy budowaniu małego domku, jak i dużych przestrzeni użyteczności publicznej. Ogromnym plusem jest duża dostępność. Dzięki niej w prosty sposób możemy kupić takie bloczki w wielu miejscach. Ewentualne dokupienie ich w trakcie budowy również nie stanowi problemu. Ceny za najtańsze modele zaczynają się od ok. 1 zł. za sztukę, a kończą na kilku. Daje to szerokie pole do wyboru i będzie szczególnie pomocne, jeśli budujemy budżetowy budynek. Kolejną korzyścią jest prosty montaż. Do niego nie będziemy potrzebowali ciężkiego sprzętu, który jest drogi i może zniszczyć naszą działkę. Taki stan rzeczy przekłada się na szybkie składanie oraz prosty można. Dzięki Temu zaoszczędzimy sporo pieniędzy na ekipach budowlanych o obsłudze budowy. Bardzo pomocne w tej sytuacji jest profilowanie bloczków, które nakłada się bezproblemowo lub układa jak zwykle cegły.

Gdzie i jaki kupić?

Ważnym zadaniem jest także zakup odpowiednich bloczków. Konkretne parametry powinny być zatwierdzone przez osoby budujące, gdyż do różnego rodzaju budowli będą pasowały inne parametry. Gdy wiemy już, jakie muszą być bloczki od strony technicznej, warto sprawdzić ofertę kilku producentów. Można zrobić to wchodząc np. na stronę http://termalica.pl/oferta/sciany-fundamentowe-i-piwniczne Ta firma jest na rynku obecna już długi czas, ma duże doświadczenie i zbiera bardzo pozytywne komentarze. Zawsze lepiej zdecydować się na sprawdzonych producentów, których produkty już istnieją jakiś czas i się sprawdzają. Na takich stron internetowych można również dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat samego produktu. Znacznie ułatwi to podjęcie decyzji.

Możesz również polubić…