Ważny wybór szamponu samochodowego – na co zwrócić uwagę

mycie

Źródło wssl.edu.pl

Większość z nas decydując się na samodzielne mycie samochodu nie zastanawia się specjalnie długo nad wyborem najodpowiedniejszego szamponu samochodowego. Bierzemy pierwszy, który znajdziemy na półce w sklepie bądź na stacji benzynowej A jest to błąd, bowiem szampony samochodowe mają bardzo różne funkcje oraz bardzo różne parametry, które powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze tego produktu.
Polacy najczęściej decydują się myć swój samochód własnoręcznie. Chodzi przede wszystkim o dość wysokie koszty, jakie ponosimy korzystając dość często z usług myjni zewnętrznej. Jeżeli jesteśmy posiadaczami własnego podwórka nic prostszego – powinniśmy zrobić to samodzielnie, choćby po to aby skontrolować stan karoserii w naszym aucie.
Szampon samochodowy powinien spełniać kilka funkcji. Nie tylko bowiem usuwanie brudu powinno być naszym celem. Równie ż pielęgnacja blachy, a więc woskowanie i nabłyszczanie stały się już niemal standardem ale i koniecznością. Szampony woskujące choć nie są tak bardzo popularne, powinny być brane przez nas pod uwagę. Dzięki ich użyciu nie będziemy musieli już dokonywać dość żmudnej czynności woskowania auta po jego umyciu. Oszczędzamy zatem i czas i pieniądze. Warto bowiem wiedzieć, że szampon taki będzie tańszy w porównaniu z szamponem i woskiem kupowanym oddzielnie.
Warto również wziąć pod uwagę kupno szamponu, który zawiera specjalistyczny środek zapobiegający nadmiernemu osadzaniu się brudu oraz wszechobecnego kurzu. Ten preparat może zaoszczędzić nam sporo czasu przy okazji kolejnego mycia naszego auta.
Wybierając szampon samochodowy najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest kupno jak największego opakowania. Im większa pojemność, tym niższa cena. Tak jest zawsze, a więc również i w tym przypadku. Warto również wiedzieć, że producenci zalecają porównywanie gęstości szamponów. Im bowiem produkt będzie gęstszy, tym bardziej skoncentrowany, a więc w konsekwencji najbardziej ekonomiczny i opłacalny finansowo.

Strona WWW autora – myjnia samochodowa Auto Spa Zabrze

Możesz również polubić…