Ubezpieczenia Katowice – jakie rodzaje ubezpieczeń możemy nabyć?

Każdy z nas słyszał o ubezpieczeniach. Niektórzy nawet zakupili sobie dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne lub na życie. Taka forma zabezpieczenia z biegiem lat coraz bardziej rozprzestrzenia się na rynku, a samych rodzai ubezpieczeń bez przerwy przybywa. Jakie więc możemy kupić ubezpieczenia i po co są one nam potrzebne? Oto kilka odpowiedzi na to pytanie:

Ubezpieczenia na życie

To rodzaj zabezpieczenia na wypadek, kiedy ktoś odejdzie z tego świata. W takim wypadku osoba wskazana w polisie otrzymuje określoną kwotę pieniędzy jako rekompensatę za stratę bliskiej osoby. Fundusze takie mogą pomóc w edukacji dzieci czy potrzebach związanych z codziennym życiem. Ubezpieczenia na życie są bardzo popularne w zakładach pracy, gdzie występują w postaci tzw. grupówek. Są one zdecydowanie bardziej korzystne cenowo niż ubezpieczenia indywidualne. W przypadku grupowego ubezpieczenia otrzymujemy również pieniądze w wypadku trafienia do szpitala, operacji medycznej czy też narodzenia się dziecka oraz np. złamania nogi, czyli uszczerbku na zdrowiu. Warto więc zaopatrzyć się w takie ubezpieczenie, zwłaszcza, że jego koszt często jest niższy niż 50 złotych miesięcznie, a w razie wypadku- jesteśmy dobrze zabezpieczeni!

Ubezpieczenia podróżnicze

Takie ubezpieczeni warto jest kupić przed planowaną podróżą. Zabezpiecza nas ono za granicą np przed chorobą, wypadkiem, a w przypadku najgorszego, zapewnia pokrycie kosztów powrotu do rodzinnego kraju. Biorąc pod uwagę, że koszty takie sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, rozsądnym jest aby zakupić polisę za 100 złotych i być zabezpieczonym na każda okoliczność. Polisę taką można kupić online lub tez w każdym innym mieście z napisem Ubezpieczenia Katowice, Warszawa czy Kraków – warto się ubezpieczyć!

Ubezpieczenia zdrowotne

Taki rodzaj ubezpieczenia kupuje się w celu uniknięcia kolejek do lekarza. Ubezpieczenia te są również oferowane w zakładach pracy jako jeden z benefitów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy szybko dostać się do lekarza rodzinnego, dermatologa czy endokrynologa. Jak wiemy kolejki w takich miejscach potrafią być kilkumiesięczne, a przypadku większości ubezpieczeń zdrowotnych prywatnych, wystarczy już od 24 do 48 godzin od zgłoszenia. Jest to wiec nad zwyczaj wygodne i korzystne rozwiązanie. Ceny takie ubezpieczenia zaczynają się już od około 100 złotych miesięcznie.

Ubezpieczenie OC

To w rozszerzeniu ubezpieczeni odpowiedzialności cywilnej. Warto posiadać takie na wakacjach czy w podróży ponieważ w razie jakiejś zawinionej przez nas awarii w hotelu lub w innym miejscu – nie musimy płacić z własnej kieszeni za dokonaną szkodę. Ubezpieczenia takie są często w pakiecie z ubezpieczeniem podróżniczym. Ubezpieczeni OC motoryzacyjne jest natomiast obowiązkowe. Trudno wyobrazić sobie abyśmy pokrywali wszelkie szkody samochodowe z własnej kieszeni.

Tak więc rodzajów ubezpieczeń jest bardzo wiele i w razie kupna – dobrze jest najpierw poradzić się profesjonalnego sprzedawcy i zapytać jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze.

 

Warto znać: http://ubezpieczenianawspolnej.pl/

Możesz również polubić…