Systemy automatyki: poznaj kluczowe informacje

Dlaczego warto zainteresować się takim tematem, jak systemy automatyki przemysłowej? Są to zaawansowane urządzenia i zarazem rozwiązania przeznaczone chociażby do automatyzacji procesów produkcyjnych. Co powoduje, że coraz więcej osób się nimi interesuje? Dzięki temu możesz liczyć np. na pełną automatyzację działania urządzeń przemysłowych. Tak samo, jak na poprawę bezpieczeństwo i wzrost wydajności samej produkcji. Chcesz to uzyskać? Jakie rozwiązania zatem warto wdrożyć?

Sterowniki

Szczególnie rekomendowane w tej kategorii są sterowniki z serii Logix. Można je z powodzeniem zastosować m.in. w rozmaitych aplikacjach przemysłowych. Co ważne, opisywane sterowniki są programowane z jednego środowiska Studio 5000®.

W gronie bardzo ciekawych, przydatnych produktów znajdują się m.in. sterowniki z serii ControlLogix® 5580. To polecane rozwiązanie (przez ekspertów m.in. katowickiej firmy RAControls) pod względem średnich i dużych aplikacji. Takie sterowniki są bardzo wytrzymałe. Poza tym gwarantują m.in. zintegrowane sterowanie ruchem poprzez sieć EtherNet/IP itd.

Dedykowane i rozproszone moduły we/wy

RAControls (firma z Katowic cechująca się doświadczeniem, bardzo dobrymi opiniami) zapewnia zaawansowane moduły sterowania. Mogą one zaś kooperować z rozmaitymi sterownikami. Jeśli chodzi m.in. o dedykowane moduły we/wy 1769 Compact, to można je stosować m.in. wraz ze sterownikami CompactLogix™ 5370 L2 itd.

Klienci RAControls mogą zdecydować się np. na moduły cyfrowe, specjalne, analogowe, komunikacyjne, wyjściowe, przekaźnikowe, analogowe RTD I termoelementowe.

Chętnie wybieranym rozwiązaniem (w kategorii „rozproszone moduły we/wy”) jest platforma POINT I/O ™. Masz zamiar poznać jeszcze więcej faktów w ramach tego tematu? A może innego? W takim razie odsyłamy Cię do artykułu znajdującego się na stronie https://racontrols.pl/bazawiedzy/systemy-automatyki/.

Zintegrowany system monitorowania Dynamix ™

To świetne rozwiązanie pod kątem ochrony maszyn wirujących i posuwisto-zwrotnych (w układzie sterowania standardowego). Co należy wiedzieć w ramach tego zagadnienia? System ten pozwala na wykorzystanie zintegrowanej architektury w miejsce samodzielnego urządzenia monitorującego (pod kątem oceny obecnego stanu maszyny, ale tak samo przewidywania ewentualnych kłopotów w przyszłości itd.).

W skład tego systemu wchodzą: moduł przekaźnikowy, dynamiczny moduł pomiarowy ogólnego przeznaczenia, moduł rozszerzenia Tachometr, moduł analogowy 4-20mA, podstawy terminala oraz zdejmowane złącza wtykowe.

Panele operatorskie

To chętnie wybierane narzędzie do komunikowania pomiędzy operatorami i maszynami. Panel (często w postaci ekranu dotykowego) ułatwia np. kontrolowanie aktualnego stanu maszyny, czy odczytywanie komunikatów itd.

W RAControls możesz zdecydować się na panele operatorskie z serii PanelView™ Plus.

Zainteresowały Cię te właśnie rozwiązania? W takim razie mamy dobrą informację! Możesz się bowiem z nimi zapoznać w katalogu, który został stworzony przez ekspertów z katowickiej firmy RAControls. Warto też bezpośrednio skontaktować się z takimi doradcami. Dlaczego? Możesz ich bowiem poprosić m.in. o omówienie wszystkich funkcji, przedstawienie zalet, czy cen.

Możesz również polubić…