Rejs po Bałtyku – tani i najlepszy sposób spędzenia wakacji

Rejs po Bałtyku – tani i najlepszy sposób spędzenia wakacji

Ludzie, którzy mają marzenia, są inspirujący. Szczególnie tacy, którzy sumiennie pokonują kolejne przeciwności, by urzeczywistnić marzenie. Wśród dzieci pragnienia są związane z przyszłym zawodem. Piosenkarz, aktorka, gitarzysta, strażak, modelka… U dorosłych marzenia są już bardziej sprecyzowane i najczęściej dotyczą podróży. Wyprawa dookoła świata. Wspinaczka na Mount Everest. Wyjazd do krajów azjatyckich. A także rejsy, np. rejs po Bałtyku.

Podróże są logistycznie trudne do zrealizowania. Szczególnie jeśli masz rodzinę, nie wygrałeś w totka, nie zarabiasz milionów, nie masz bogatych krewnych i pracujesz na etacie. Sama wyprawa dookoła świata zabiera co najmniej rok. Wyjazdy do Azji są nieopłacalne na kilka dni – chyba, że masz dużo pieniędzy. By wspiąć się na szczyt górski, potrzebujesz odpowiedniego przygotowania, sprzętu i drużyny. Jedynie rejs po Bałtyku wydaje się najprostszym do zrealizowania. I najbardziej realistycznym.

Charakterystyka rejsów

Takie rejsy są organizowane przez różne firmy. Najczęściej trwają tydzień. Dostajesz się na piękny statek, gdzie niczego ci nie zabraknie – ani jedzenia, ani czystych, wygodnych kajut. Podczas rejsu często masz możliwość zwiedzenia kilku portów na Morzu Bałtyckim. Dania, Szwecja, Finlandia… nagle wszystkie kraje skandynawskie staną przed tobą otworem. Przed wyprawą warto sprawdzić szczegóły oferty. Czy jest to jedynie rejs turystyczny, czy też praktyczny? W drugim wypadku istnieje możliwość, by zdobyć doświadczenie na jachcie i powalczyć o patent żeglarski – najprostszy na żeglarza jachtowego lub trochę trudniejszy – na sternika żeglarskiego. Wtedy zostaniesz przyjęty na pokład statku jako członek załogi. Gdy uzyskasz któryś stopień, będziesz miał możliwość rozwoju swej żeglarskiej kariery. A jeśli jednak zależy ci tylko na turystyce, rejs po Bałtyku również jest dla ciebie! Trwa tyle, ile wycieczka all-inclusive do krajów śródziemnomorskich. Cena wyprawy zależy od trasy rejsu.

Mimo wszystko, warto skorzystać z oferty i czerpać jak najwięcej przyjemności, gdyż o to chodzi: o zabawę, miłe wspomnienia i realizację marzeń!

Możesz również polubić…