Przepełnione mieszkania problemem XXI wieku?

solfPostępujący ciągle rozwój społeczny i gospodarczy prowadzi do coraz większego wykorzystania każdej dostępnej przestrzeni – ludzie nie chcą już mieszkać na obrzeżach, zamiast tego cały czas napływają do miast, osiedlając się w ich centrach, nie zaważając na to, że te stają się przeludnione. Zresztą, na to również znaleziono sposób – popularne kiedyś domy, teraz z każdym rokiem są coraz bardziej wypierane przez mieszkania – możliwość wykorzystywania powierzchni nie tylko poziomo, ale również pionowo (wieżowce i budynki wielopiętrowe) sprawiła, że powstaje coraz więcej coraz większych budynków. Wszystko to pozwala na maksymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, jednak rodzi też problem, z którym kiedyś radzono sobie o wiele lepiej – co zrobić z gromadzonymi dobrami, które nie mieszczą się na coraz mniejszej dostępnej nam przestrzeni? Niegdyś popularne piwnice, komórki czy strychy są coraz mniej popularne, nie wszystkie też przecież mieszkania maja przydzielone garaże, a nawet jeśli, to zwykle nie mieści się w nich nic więcej poza samochodem.
Podstawowym problemem mieszkańców miast jest więc nie tyle gęstość zaludnienia, co wynikające z niej problemy z miejscem użytkowym. Jednym z praktykowanych rozwiązań są coraz popularniejsze firmy oferujące powierzchnie magazynowe do wynajęcia – najczęściej magazyny mają różne wielkości i można je wynająć na konkretny czas, aby później składować dowolne rzeczy. Pomysł w pierwszym momencie może się wydawać niecodzienny, ale takie składowanie rzeczy w różnego rodzaju magazynach czy boksach od wielu lat cieszy się popularnością w Stanach Zjednoczonych i na zachodzie Europy. W Polsce również coraz więcej osób zaczyna doceniać takie rozwiązanie – i nie ma w tym nic dziwnego, wszystko to jest wynikiem zmian jakie zachodzą w ukształtowaniu przestrzeni wokół nas.
Powierzchnie magazynowe mogą mieć różnorakie przeznaczenie – jedni przechowują w nich sprzęt sezonowy, taki jak na przykład narty, sanki czy rowery, inni przeznaczają dostępne w nich miejsce na dokumentację, które trzeba przechowywać przecież przez kilka lat, albo na składowanie starych czy po prostu chwilowo nieużywanych mebli.

Źródło informacji – http://www.rozarent.pl/mini-magazyn.php

Możesz również polubić…