Portfele skórzane dla każdego

W czasach kiedy karty bankomatowe wypierają już tradycyjną postać pieniądza, mogłoby się wydawać, że portmonetki i saszetki na gotówkę tracą swoją popularność. Jednak nie do końca tak jest. Chociażby z uwagi na fakt, że różnego rodzaju karty, których ilość ciągle wzrasta i które są teraz najczęściej używane, także trzeba gdzieś przechowywać. Nadają się do tego świetnie portfele skórzane, które są bardzo eleganckie i jednocześnie funkcjonalne.

Dostępnych jest naprawdę bardzo wiele modeli, które różnią się od siebie wielkością, kształtem, rodzajem zamka, kolorem, pojemnością. Niektóre z nich są proste i przeznaczone jedynie do przechowywania od kilku do kilkunastu kart czipowych. Są najczęściej składaną okładką wewnątrz której zainstalowane są przegródki o określonej głębokości. Bardzo często nie są zamykane. Inne portfele skórzane, to nieco bardziej rozbudowana wersja tych pierwszych. Są najczęściej zamykane na jeden zatrzask, ale wewnątrz można przechowywać także pieniądze w postaci bilonu, dzięki dodatkowej kieszonce zamykanej na zamek. Nie są także pozbawione przegródek o różnej wielkości, w których można umieścić karty, zdjęcia, rachunki, banknoty oraz inne podobne. Kolejnym rodzajem są podłużne portmonetki, bardziej eleganckie, zamykane za pomocą zatrzasku lub zamka.

Mogą pełnić rolę organizerów i są funkcjonalne, ponieważ można w nich pomieścić znacznie więcej rzeczy niż w poprzednio wymienionych.

Portfele skórzane tego typu wyglądają reprezentacyjnie i z powodzeniem są używane przez osoby, które prowadzą własny biznes, często biorą udział w spotkaniach służbowych i zależy im na wywarciu odpowiedniego wrażenia. Wewnątrz bez przeszkód można przechowywać także takie przedmioty, jak długopisy. Damskie wersje są nieco delikatniejsze i węższe. Jednak również dzięki temu, że można w nich przechowywać wiele potrzebnych przedmiotów, nie tylko pieniądze, są bardzo funkcjonalne i popularne wśród wielu osób, które z nich korzystają. Najczęściej wszystkie portfele skórzane są wykonane w taki sposób, że bardzo długo mogą służyć swojemu właścicielowi. Materiał, z którego są szyte bądź sklejane jest bardzo trwały i wytrzymały.Skóra od zawsze była i jest nadal uważana za materiał najwyższej jakości, jeśli chodzi o trwałość. Niektóre portfele skórzane są barwione.

Najbardziej charakterystyczne są odcienie ciemnej zieleni, bordo, brązu lub klasycznej czerni. Jednak w sprzedaży można spotkać także takie, których kolory są bardziej oryginalne: białe, jasnożółte a nawet w odcieniach błękitu.

Czytaj więcej:
Ribbley – szycie portfeli na miarę
Szycie portfela takiego jak potrzebujesz – na zamówienie
Magia ręcznie szytego portfela, czyli dlaczego warto wybrać produkt według własnej specyfikacji?

Możesz również polubić…