Organizowanie wesela – z firmą czy samemu?

weDziękujemy za dostarczenie informacji Zacisze Dąbrowa - sala na wesele Śląsk

Gdy nadchodzi pora planowania ślubu, pojawia się pytanie o to jak para młoda go sobie wyobraża i naprawdę potrzeba czegoś więcej niż tylko stwierdzenia, że wszystko ma być idealne. Tak naprawdę każdy z nas jest inny i posiada inne marzenia co do ślubu i wesela. Dla jednej osoby wymarzonym weselem będzie huczna impreza na dwieście osób, z bogatymi dekoracjami i znanym zespołem, natomiast ktoś inny chciałby ten dzień świętować w gronie najbliższej rodziny i znajomych, bez przesadnej pompy. Wyobrażenia wymarzonego ślubu są tak różne jak różni są ludzie, których one dotyczą. Ważne jest więc, żeby na samym wstępie przemyśleć całą koncepcję, omówić ją z ukochaną osobą i ewentualnie pójść na jakiś kompromis – w końcu to ma być niezapomniany dzień dla obojga z was.
Macie koncepcję i co teraz? Opcji jest zapewne wiele, ale tak naprawdę sprowadzają się one do dwóch podstawowych koncepcji – albo organizujecie wszystko sami (przy ewentualnym wsparciu rodziców i rodziny), albo decydujecie się na usługi jednej z firm, które profesjonalnie zajmują się organizacją wesel. Wszystko tak naprawdę zależy od Waszych wymagań i charakterów (są osoby, które nie potrafią oddać niczego w inne ręce, ponieważ boją się, że ktoś inny nie zrobi tego dość dobrze) oraz od posiadanych finansów. Jedną z głównych zalet tego, by organizowanie wesela zlecić komuś innemu jest fakt, że nie będziecie musieli martwić się najdrobniejszymi szczegółami w rodzaju tego czy kwiaty będą na czas, czy podaliście dobrą godzinę fotografowi itd. Oczywiście profesjonalne organizowanie wesela swoje kosztuje, nie ukrywajmy, firma organizacyjna też musi mieć z tego jakiś dochód, często jednak firmy takie mają podpisane różnego rodzaju kontrakty z podwykonawcami, którzy oferują swoje usługi po niższej cenie. Może się więc okazać, że cena takiej usługi nie będzie aż tak wygórowana jak się można tego spodziewać, a jednak zaoszczędzi wam to wielu zmartwień i pracy.
Czasami można też zaoszczędzić na weselu poprzez skorzystanie z usług znajomych. Być może znacie kogoś, kto ma restaurację lub firmę cateringową, kto po znajomości wziąłby od was mniej za usługę? Albo może jakiś znajomy jest fotografem? Warto się rozejrzeć po znajomych, dla nich to zarobek, a dla was trochę mniejszy koszt.

Możesz również polubić…