Nieubezpieczona osoba: jak zorganizować pieniądze na pogrzeb?

Wiesz, że zmarła osoba z Twojego bliskiego otoczenia nie była ubezpieczona? Przez to nie możesz liczyć na to, że otrzymasz 4000 PLN od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego? Co zrobić w takiej sytuacji?

Niestety, kwota zasiłku (biorąc pod uwagę zarówno Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jak i Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) jest od wielu lat na takim samym poziomie. Ta wartość wynosi zaledwie 4000 PLN. Nie jest to dużo. Szczególnie że przecież przez te wszystkie lata koszty życia itp. poszły bardzo mocno do góry. Druga strona medalu jest jednak taka, że to zawsze jakiś pieniądz. A jak osoba, która niedawno odeszła z tego świata, była nieubezpieczona, to niestety trzeba liczyć się z tym, że nawet tej małej kwoty nie będzie można otrzymać. I tutaj pojawia się pytanie: skąd w ogóle wziąć pieniądze na zorganizowanie ostatniej drogi? Nie jest to prosta sytuacja. Na szczęście możesz jednak przeczytać do końca nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jakie kroki powinny być podejmowane.

W pierwszej kolejności warto byłoby zgłosić się do Miejskiego lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Warto zaznaczyć, że w takich właśnie placówkach można uzyskać pomoc w swojej obecnej sytuacji. Jeśli chcesz poznać dokładne szczegóły, to warto zapoznać się z tym oto artykułem https://kalla.warszawa.pl/skad-wziac-pieniadze-na-pogrzeb-osoby-ktora-nie-byla-ubezpieczona/. Warto oczywiście przedstawić swoją sytuację. Trzeba dokładnie opisać to, że zmarła niedawno osoba z Twojego bliskiego otoczenia niestety nie była ubezpieczona, przez co nie należy jej się jednorazowy zasiłek z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na ile pieniędzy można liczyć w tym właśnie konkretnym przypadku? Kwoty niestety nie rzucają na kolana, ale to zawsze coś. Zasadniczo można otrzymać około 3000 PLN netto. W większości przypadków dofinansowania nie przekraczają tego właśnie poziomu. Nie jest to dużo, ale to zawsze coś. Za to już można coś zrobić w tym aspekcie. To ważne. Co jeszcze można ewentualnie zrobić? Nikt z nas nie lubi prosić o pieniądze od innych. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że czasami nie ma innego wyjścia. Jeśli zatem wiesz, że na przykład członkowie Twojej rodziny dobrze sobie radzą, to warto ten fakt wykorzystać w praktyce.

Możesz ich bowiem poprosić o wsparcie finansowe. Dzięki temu uzyskasz kolejne pieniądze na zorganizowanie ostatniej drogi. Warto zaś zaznaczyć, że na terenie Warszawy i okolic działa podmiot Kalla. To doświadczony zakład pogrzebowy, który działa od 1990 roku. Co ważne, ten podmiot ma atrakcyjne warunki finansowe.

Na co jeszcze można ewentualnie się zdecydować? To na przykład pożyczki prywatne. Jeśli zatem członkowie rodziny nie są w stanie dać Ci pieniędzy, to być może Ci je pożyczą. Dzięki temu będziesz mieć więcej środków na zorganizowanie ostatniej drogi zmarłemu. A oddasz, jak będziesz mieć oczywiście taką właśnie możliwość. Do wyboru są również kredyty itp. Ewentualnie możesz zwrócić się o pomoc do lokalnej społeczności. Co ważne, zakład pogrzebowy Kalla oferuje zorganizowanie skromnych pogrzebów, które nie będą zbyt kosztowne.

Możesz również polubić…