Maski przeciwpyłowe – Ochrona płuc przed zanieczyszczeniami

Nie ulega wątpliwości, że wszelkiego rodzaju maski to obecnie głośny temat – nie tylko ze względu na Halloween… I choć jednorazowe maseczki mające chronić społeczeństwo przed wirusem zdobywają tyle samo pozytywnych, co negatywnych głosów, jedno jest pewne – maski przeciwpyłowe to zupełnie inna kwestia. Istnieją bowiem zawody, które od zawsze mierzą się z ryzykiem zanieczyszczenia płuc. Jakie zatem choroby grożą ludziom pracującym w pyle? Czy da się unikać chorób płuc? W jaki sposób wybierać odpowiednie maski? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule! Jeśli zatem jesteś zainteresowany tematyką chorób płucnych, serdecznie zapraszamy Cię do lektury.

Przed czym chronią maski przeciwpyłowe?

Jak zostało wyżej wspomniane, maski przeciwpyłowe to zupełnie inny temat, niż maseczki, które obecnie musimy nosić na co dzień. Jest to bowiem ochrona dla osób, które wykonują poszczególne zawody, przed nabawieniem się choroby płuc. Oczywistym jest bowiem, że pył osadzający się na narządach wewnętrznych nie jest niczym dobrym i może prowadzić do naprawdę katastrofalnych skutków. W jakich zatem branżach marki przeciwpyłowe znajdują zastosowanie? Wśród najbardziej popularnych wymienia się obecnie: branżę remontowo-budowlaną, przemysł spożywczy, rolnictwo, przemysł drzewny, produkcję materiałów budowlanych oraz branżę beauty. Maski przeciwpyłowe stanowią swego rodzaju synonim bariery ochronnej, która oddziela płuca od takich zanieczyszczeń, jak pył, kurz i bakterie.

Popularne choroby płuc

Niestety, pomimo wzorowego stosowania masek w większości branż, choroby płuc w dalszym ciągu są ogromnym zagrożeniem nie tylko dla naszego zdrowia, ale także życia. Wśród najpopularniejszych chorób płucnych wymienia się obecnie:

  • Zapalenie płuc – przyczyną tej dolegliwości najczęściej są infekcje wirusowe lub bakteryjne. Zdarza się również, że przypadłość występuje po zakażeniu innymi drobnoustrojami.
  • Gruźlica – potencjalnie śmiertelna choroba zakaźna.
  • Rak płuca – nowotwór stanowiący pierwszą przyczynę zgonów wśród mężczyzn i drugą wśród kobiet. Rocznie na raka płuc umiera 1,6 milionów ludzi na całym świecie.
  • Astma – przewlekła choroba zapalna dróg oskrzelowych. Objawia się świszczącym kaszlem, dusznościami i uciskami w klatce piersiowej.
  • POChP – przewlekła obturacyjna choroba płuc. Choroba cywilizacyjna, która obecnie znajduje się na czwartym miejscu listy najczęstszych przyczyn zgonów. Jedną z najczęstszych przyczyn występowania POChP jest praca w pyle.
  • Zatorowość płucna – zwężenie lub zamknięcie tętnicy płucnej.
  • Pylica płuc – przewlekła choroba układu oddechowego spowodowana długotrwałym wdychaniem pyłów.

Jak widać nie wszystkie choroby płuc związane są z czynnikami zewnętrznymi. Należy zwrócić jednak uwagę na takie choroby, jak POChP lub pylica – w ich przypadku główną przyczyną wystąpienia dolegliwości są właśnie pyły. Czy zatem warto ryzykować własnym zdrowiem? A może lepiej zaopatrzyć się w komplet maseczek, które ochronią nasze płuca przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych?

Kto jest narażony na choroby płucne?

Jak zostało wyżej wspomniane, maski przeciwpyłowe to absolutny niezbędnik dużej części zawodów. Na konsekwencje związane z wdychaniem pyłu są bowiem narażeni pracownicy branży budowlanej, górnicy, hutnicy, pracownicy tartaków, a także… Stylistki paznokci. Warto zaznaczyć bowiem, że panie zajmujące się stylizacją paznokci na co dzień wpuszczają do swoich płuc całe mnóstwo wszelkiego rodzaju pyłów – w końcu piłują paznokcie, prawda? To udowadnia, że nie tylko pracownicy wykonujący ciężkie zawody fizyczne narażeni są na choroby płuc. 

Maski przeciwpyłowe – Gdzie kupić?

W związku z tym, jeśli wykonujesz jeden z powyższych zawodów, powinieneś koniecznie zaopatrzyć się w co najmniej kilka kompletów masek przeciwpyłowych. Gdzie jednak warto je kupić, by nie zbankrutować? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Omikon: https://omikon.pl/Maski-przeciwpylowe-c760. To niekwestionowany lider sprzedaży takich produktów, jak: narzędzia i elektronarzędzia, akcesoria BHP oraz wyposażenie dla instalatorów. Doskonała jakość produktów i konkurencyjne ceny to dwa najważniejsze aspekty, które wyróżniają Omikon na tle innych sklepów. Dodajmy do tego indywidualne podejście do klienta i otrzymamy sklep, który z całą pewnością warto wspierać!

Czy warto inwestować w maski przeciwpyłowe?

Nie ulega wątpliwości, że maski przeciwpyłowe to produkty, które są absolutną podstawą do wykonywania określonych zawodów. Zapewniają one bezpieczeństwo i bezpośrednio wpływają na nasze zdrowie, a w konsekwencji – samopoczucie. Jeśli zatem rozglądasz się za maskami przeciwpyłowymi w rozsądnych cenach, ponownie zachęcamy do sprawdzenia powyższej propozycji. Gwarantujemy, że katalog sklepu Omikon spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Nie ma na co czekać! Zamów maski przeciwpyłowe już dziś i zadbaj w ten sposób o swoje zdrowie. Pamiętaj, że płuca ma się tylko jedne i nie ma sensu narażać ich na bezsensowne czynniki, które mogą nieść katastrofalne skutki.

Możesz również polubić…