Które inwestycje deweloperskie w Katowicach sprzedają się najlepiej?

Kolejny poradnik na temat budowy nowych osiedli bloków i domków w Katowicach poświęcimy temu, które z nich najlepiej się sprzedają. Są tutaj bowiem różne możliwości i dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się temu bliżej. Weźmiemy pod uwagę bloki budowane na początku boomu deweloperskiego, a więc w okolicach roku 2010, bloki budowane współcześnie, oraz osiedla domków jednorodzinnych. Sprawdzimy, których inwestycji sprzedało się najwięcej, a z którymi był problem, by znaleźć kupców na wszystkie dostępne w ich ramach nieruchomości.

Boom inwestycji deweloperskich w Katowicach przypadł na okres w okolicach roku 2010. Od tego czasu zaczęła się budowa bloków praktycznie we wszystkich miejscach, gdzie się tylko da. Prowadziło to nawet do tego, że pojawiły się protesty, z powodu niezadowolenia ludzi z zabudowania każdego skrawka wolnej przestrzeni. Niemniej nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo ostatecznie ludzie w Katowicach mogli przeprowadzić się do nowych, funkcjonalnych i bezpiecznych mieszkań i domków, które składały się na nowoczesne inwestycje deweloperskie. Domki zaczęto budować nieco później, ich największy wysyp zaczął się na przełomie roku 2013 i 2014. Wtedy deweloperzy zrozumieli, że ludzie chcą mieszkać nie tylko w wielkich wieżowcach, natomiast w Katowicach było naprawdę sporo miejsca na to, by takie osiedla domków można było zbudować. Tak więc inwestycje deweloperskie zaczęły zmierzać bardziej w tym kierunku, inwestorzy budowali już mniej bloków zarówno dużych jak i mniejszych, jednak wciąż powstawało ich sporo.

Teraz przechodzimy do sedna problemu, a więc do tego, co się lepiej sprzedaje. Na pewno bardzo szybko sprzedały się pierwsze mieszkania w blokach, z początku boomu. Nie da się ukryć, ze rozeszły się niemalże jak świeżę bułeczki. Jest to głównie zasługa tego, że ludziom zapewne znudziło się już mieszkanie w monotonnych kamienicach czy też blokach z wielkiej płyty, rodem z PRL. Ludzie w Katowicach zaczęli więc masowo przeprowadzać się do nowego budownictwa i większość była zadowolona. Z czasem sprzedać inwestycji deweloperskich spadła i inwestorzy musieli pomyśleć co zrobić z tą sytuacją. Postanowiono więc, że będą teraz budowane osiedla domków jednorodzinnych, oprócz dalszej budowy osiedli bloków. Tak jak postanowiono, tak zaczęto robić. Okazało się jednak, że domki nie sprzedawały się już tak szybko, niemniej z czasem i tak wszystkie schodził. Wynikało to zapewne głównie z tego, że ludzie po prostu nie byli przekonani do takiej formy inwestycji, gdzie domy są budowane przez jakąś dużą firmę. Zazwyczaj bowiem jeśli chodzi o budowę domu, to każdy kto pragnął taki dom posiadać, budował go sam od zera, zatrudniając co najwyżej firmy budowlane do jego wykonania.

Jak więc możemy podsumować, najlepiej sprzedawały się inwestycje deweloperskie oparte na osiedlach bloków wielorodzinnych w Katowicach, które budowane były na samym początku boomu mieszkaniowego. Mowa tutaj więc początku obecnej dekady. Później popyt nieco spadł, natomiast zaczęto nadrabiać poprzez budowę domków. Ostatecznie można powiedzieć, że deweloperzy odnieśli sukces w Polsce i możemy się spodziewać jeszcze sporej liczby nowych inwestycji w najbliższej przyszłości.

 

Zajrzyj również na stronę: https://bardowskiego1.pl/mieszkania/

Możesz również polubić…