Kolonia survivalowa – wiele wyzwań i zadań

Wielu rodziców zastanawia się jak zorganizować czas wakacyjny dla swoich dzieci. Zazwyczaj dziewczynki chcą spędzać wakacje w inny sposób, a chłopcy w inny. Organizatorzy obozów i kolonii dla dzieci wymyślają co raz to nowsze formy wypoczynku. Wszystko po to, aby zadowolić wymagających klientów. Tak oto powstały kolonie survivalowe. Jest to rodzaj obozu stworzony głównie z myślą o młodych mężczyznach chcących przeżyć przygodę oraz porządnie odpocząć. Dziewczęta są również mile widziane, ale z doświadczenia wiemy, że to właśnie chłopcy najczęściej wybierają te kolonie.

Kolonia survivalowa charakteryzuje się codzienną dawką nowych zadań oraz przygód. Uczestnicy nauczą się między innymi jak rozpalać ogień, jak zbudować szałas czy jak zdobyć wodę w warunkach polowych. Nie zabraknie również biwakowania oraz nocowanie pod namiotami. Wszystko po to, aby jak najbardziej stworzyć warunki szkoły przetrwania.

Survival z angielskiego oznacza przetrwać. Tego właśnie koloniści muszą się nauczyć.

Specjalnie dobrana kadra potrafi zmotywować do działania każdego, nikt nie zostaje z tyłu. Zachęcają oni dzieciaki do działania poprzez różne ciekawe zadania.

Ulubionymi zajęciami uczestników koloni survivalowej, oprócz oczywiście programu są na przykład wspólne grillowanie oraz zabawy w podchody. Młodzi uczestnicy kolonii survivalowych kochają wyzwania, a tych czeka na nich bardzo dużo.

Nie może zabraknąć również nauki posługiwania się kompasem, mapą i orientacji w terenie. Większość czasu dzieciaki spędzają w lasach oraz nad jeziorami. Jest to świetny odpoczynek dla nich, mają szansę poznać nowe ciekawe gatunki roślin oraz zwierząt. Edukacja połączona ze świetną zabawą to najlepszy sposób aby zachęcić dziecko do nauki. Zdecydowanie więcej zapamięta podczas zajęć praktycznych aniżeli podczas nauki z książek.

Oprócz zajęć kierunkowych, wymienionych wyżej dzieciaki uczestniczą jeszcze w innych bardzo ciekawych zajęciach. Jednym z niezmiennych punktów kolonii survivalowej są wycieczki fakultatywne i tutaj dzieciaki najchętniej uczestniczą w zajęciach w parkach linowych lub parkach rozrywki. Jest to dla nich ogromne przeżycie. Jeśli natomiast w danym regionie nie jest dostępna któreś z wymienionych wyżej atrakcji to organizatorzy starają się zamienić na coś równie ciekawego na przykład wycieczka do aqua parku lub do zoo. Z doświadczenia wiemy, że uczestnicy są zadowoleni z każdej zaproponowanej atrakcji.

Koszt kolonii survivalowej zależy przede wszystkim od wybranej oferty oraz cennika organizatora. Przeglądając oferty internetowe można znaleźć bardzo duże rozbieżności w cenach, natomiast te najtańsze zaczynają się od 1500zł. To właśnie mniej więcej na taki wydatek powinni przygotować się rodzice chcący posłać swoją pociechę na wakacje w formie koloni survivalowej.

Polecamy kolonię survivalową dla każdego. Zapewniamy, że dzieciaki po takich wakacjach wrócą do domu szczęśliwe i pełne pozytywnej energii. Życzymy udanych i ciekawych wakacji podczas koloni survivalowej.

Więcej na: https://www.kogis.pl/tematyki-kolonii/survivalowe/

Możesz również polubić…