Jaki żyrandol wybrać?

zyrŻyrandol to przedmiot, który daje nam źródło światła. To element, który ma na celu dokończyć wystrój naszego wnętrza. Należy dobrać go w odpowiedni sposób, ponieważ tak jak wszystkie inne przedmioty, które służą do dekoracji wnętrz, nadaje pomieszczeniu charakteru. Liczy się odpowiedni styl i rozmiar. Wszystko musi do siebie pasować.
Artykuł ten ma na celu ułatwić klientom dobór żyrandoli do domu. Czytając go dowiesz się na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wybieraniu żyrandola.
1) Szerokość
Rozmiar żyrandola to podstawowa kwestia podczas jego wyboru do danego pokoju. Należy zmierzyć wymiary pokoju i każdy z nich podzielić na 30. Sumę wyników pomnożyć przez 2,5. Wynik ten jest szerokością twojego żyrandola.
Dobierając żyrandol do jadalni, należy zwrócić uwagę na szerokość stołu. Żyrandol musi mieć szerokość mniejszą od stołu o 30 cm.
Eksperci od urządzania wnętrz uważają jednak, że zawsze lepiej mieć nieco większy żyrandol niż zbyt mały.
2) Wysokość
Posiadając wysoki sufit, możesz posiadać też wysoki żyrandol. Odległość żyrandola od podłogi powinna mieć trochę ponad 2 metry. W jadalni, wysokość ta musi mieć około 75 cm od stołu. Obecnie na rynku znajdują się żyrandole, których wysokość może być regulowana, jest to bardzo wygodne.
Przykłady:
1) styl francuski – żyrandol z kryształami, ze szkła weneckiego, delikatnie połyskujący, elegancki
2) styl art teco – żyrandol polerowany, ze szkła artystycznego, lekko połyskujący, nowoczesne wzory
3) styl rustykalny – żyrandol z kutego żelaza, konstrukcja druciana, lampiony, żyrandole kołowe
4) styl egzotyczny – żyrandol z bambusa, rattana, elementy drewniane, materiały egzotyczne
Przy woborze żyrandolu należy kierować się dwoma powyższymi zasadami. Należy pamiętać o tym w jakim stylu jest pomieszczenie, do którego wybieramy nasze źródło światła. Wszystko zależy także od indywidualnych upodobań klienta. Żyrandol to element dekoracji, na który zawsze zwracają uwagę goście. Rzuca się od razu w oczy, dlatego należy dobrze go wybrać.

Możesz również polubić…