Ikea – nie jedyny producent mebli biurowych

Ikea zdominowała świat meblowy. Nie z kosmosu wziął się pogląd, że jedna trzecia mieszkań wygląda jak z katalogu tego szwedzkiego sklepu. Tymczasem istnieje wiele innych sklepów meblowych, w których kładzie się nacisk na jakość i dokładność. Producent mebli biurowych z niszowego koncernu będzie przyciągał kupującego nietuzinkowymi pomysłami. Styl skandynawski osiągnął taką popularność, że ludzie nie pamiętają już innego umeblowania.

Jakie meble są potrzebne do biura?
Funkcjonalne i wydajne. Muszą być dobre jakościowo. Krzesła powinny posiadać elastyczne oparcie, dostosowujące się do kręgosłupa każdego użytkownika. Ważny jest stosunek między wysokością krzesła a biurka. Podczas pracy biurowej kręgosłup jest w wielkim niebezpieczeństwie. Kilka lub kilkanaście godzin dziennie przez biurkiem nie wpływa korzystnie na stan kręgosłupa, szczególnie jeśli mamy wady postawy.Istotna jest również odległość monitora od oczu. One, tak jak kręgosłup, są również zagrożone. Szacuje się, że w XXI wieku coraz więcej osób cierpi na wadę wzroku i wady kręgosłupa. Nic dziwnego, skoro zachodni świat zdominowała praca umysłowa i biurowa.

Szczegóły zakupu mebli
Producent mebli biurowych ma obowiązek powiadomić kupującego o wymiarach i stanie danego mebla. Jeśli w meblu występują jakieś niedoskonałości, musi o tym powiedzieć. W razie wad mechanicznych, postąpić zgodnie z zasadami zawartymi w gwarancji. Dobrze jest kupować meble w sklepie stacjonarnym, gdzie będziemy mogli zbadać stan przedmiotu oraz sprawdzić, czy pasuje nam estetycznie. Nie każde krzesło jest tak wygodne jak wygląda na zdjęciu. Nie każde biurko jest identyczne jak te z katalogu.
Jeśli kupujemy przez internet, musimy w części nastawić się na to, że mebel nie spełni naszych oczekiwań. Nieważne, co mówi producent mebli biurowych, każdy przedmiot może mieć wady fabryczne. Może się też okazać, że źle zmierzyliśmy fragment pokoju i mebel będzie niedopasowany rozmiarowo. Pamiętajmy, że istnieje coś takiego jak gwarancja i każdy przedmiot możemy poddać zwrotowi lub wymianie.

Możesz również polubić…