Angielska herbata pg świetnym dodatkiem do posiłków

Czy wiesz, że herbata ma wiele cennych właściwości zdrowotnych? W Polsce nikogo na wypicie szklanki herbaty nie trzeba namawiać, bo to napój popularny i pijany od pokoleń, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że pijąc herbatę dbamy o swój stan zdrowia. Czarna herbata działa na organizm pobudzająco, bo zawiera teinę, a więc może być alternatywą dla kawy. Ponadto stymuluje wydzielanie soków trawiennych, a jej ogromną zaletą jest także to, że zawarte w niej flawonoidy wzmacniają naczynia krwionośne. Co więcej, czarna herbata zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby serca i chroni zęby przed próchnicą. Jest więc bezsprzecznie ważnym składnikiem naszej codziennej diety i to dobrze, że wielu Polaków nie wyobraża sobie dnia bez szklanki herbaty.
Herbata czarna, na przykład angielska herbata pg jest świetnym dodatkiem do posiłków. Przede wszystkim dlatego, że łatwo się ją parzy – o ile zieloną herbatę musimy zalać wodą przestudzoną, o temperaturze ok. 60-80 stopni, o tyle parząc herbatę czarną nie musimy długo czekać – wystarczy zalać herbatę tuż po ugotowaniu wody. Dlatego też czarną herbatę możemy zaparzyć na przykład do śniadania, nawet wtedy, gdy nie mamy za wiele czasu o poranku. Jest ona także doskonałym napojem w pracy – szczególnie jeśli nie mamy dostępu do dobrego ekspresu do kawy, a chcemy wypić jakiś gorący, pokrzepiający napój. Nie bez znaczenia są tu jej właściwości pobudzające, co w pracy niekiedy bywa bardzo potrzebne.

Czarna angielska herbata pg świetnie sprawdzi się także wieczorem. Jest ona dostępna w wielu wariantach, także bez teiny, co sprawia, że nawet przed snem możemy wypić filiżankę herbaty bez obawy o to, że napój uniemożliwi nam szybkie zaśnięcie. Ponadto warto wiedzieć, że angielska herbata pg dostępna jest zarówno w liściach, jak i w torebkach. Wygodna forma parzenia doskonałej herbaty jest sporym ułatwieniem – czy to w pracy, czy podczas wyjazdów wakacyjnych, czy wtedy, gdy robimy herbatę w pośpiechu i nie mamy czasu, by czekać na zaparzenie się herbaty w sitku czy czajniczku.

Możesz również polubić…