Wczasy za granicą

anhWielu z nas marzy o wypoczynku za granicą. Słońce, piaszczysta plaża i morze. Ta perspektywa sprawia, że zaczynamy myśleć o wakacjach i o tym gdzie je spędzić. Możliwości mamy od groma a dodatkowo oferty biur podróży czy uwielbiane przez turystów last minute, sprawiają, że coraz częściej wybieramy wakacje za granicą. Zachęca nas nie tylko gwarancja dobrej pogody, ale możliwość odwiedzenia starożytnych miast czy też poznania innej kultury. Wybierając się na wczasy za granicę, należy pamiętać o tym, że w większości krajów ludzie posługują się jedynie swoim językiem. Nie mają potrzeby komunikowania się w innym języku i to może okazać się barierą.

Należy wówczas zaopatrzyć się w rozmówki lub nauczyć się podstawowych zwrotów, które ułatwią nam komunikację albo wyciągnąć z tarapatów – jak wiadomo na wakacjach wszystko się może zdarzyć. Najbezpieczniejsze jest posługiwanie się językiem angielskim, gdyż niemalże wszędzie można się nim porozumieć. Znajomość języka kraju, do którego się wybieramy może być kolejnym atutem. Jak wiadomo starsi ludzie mają problemy z przyswajaniem nowych języków a zazwyczaj to oni posiadają stragany czy sklepy z pamiątkami, do których się udajemy. Znajomość języka jest również przydatna, wtedy, gdy zabłądzimy. Jak wytłumaczyć komuś drogę do hotelu nie znając podstawowych zwrotów? Albo jak zgłosić kradzież na policji czy skorzystać z opieki medycznej w przypadku choroby czy wypadku?

Posługiwanie się podstawowymi zwrotami z pewnością ułatwi nam pobyt za granicą i sprawi, że będzie on przebiegał bez problemów. Nauka języków obcych jest przydatna w wielu sferach naszego życia. Dzięki nim możemy swobodnie komunikować się z mieszkańcami innego kraju, nawiązywać nowe ciekawe znajomości, dowiadywać się o historii i kulturze danego kraju jak i aktywnie spędzać czas. Dzięki nawiązywaniu kontaktów z obcokrajowcami i komunikowaniu się z nimi również w jakiś sposób uczymy się języka. Uczymy się nowych zwrotów, ćwiczymy wymawianie poszczególnych wyrazów a także zaczynamy płynniej mówić, co w późniejszym czasie może przełożyć się na nasze umiejętności, które wykorzystamy w pracy. Łatwość nawiązywania kontaktów jest bardzo ważna i z pewnością przyda się w pracy, zwłaszcza, jeżeli umiemy nawiązać kontakt z obcokrajowcem.

Źródło – Angielski Zabrze

Możesz również polubić…