Szafy na (każdy) wymiar

szafaSzafa od najdawniejszych czasów jest meblem szczególnym i wyjątkowym. Znajduje się w niemal każdym domu. Skrywa w sobie najrozmaitsze rzeczy i tajemnice. Każdy z nas zagospodarowuje ten szlachetny meble podług własnych potrzeb i gustów. Dla jednych szafa będzie miejscem przechowywania garderoby, drudzy będą trzymali w niej stare książki, a jeszcze inni zapomniane bibeloty. Klasyczne szafy powoli odchodzą w zapomnienie. Dzieje się tak z wielu przyczyn. Ograniczeni przestrzenią lokalu nie możemy pozwolić sobie na wstawienie do pokoju starej i pachnącej drewnem szafy. Niestety, w małych mieszkaniach nie ma miejsca na sentymenty.
Idealne rozwiązanie, które zaspokoi nasze niebanalne potrzeby estetyczne i pragmatyczne, stanowi zakup szafy na wymiar. Praktyczne rozwiązania zawsze znajdują swoich zwolenników, a przez to nigdy nie wychodzą z mody i stają się ponadczasowe.
Dewizą nowoczesnego myślenia o architekturze jest dostosowywanie mebli do wnętrz, a nie wnętrz do mebli. Decyzja o montażu szafy na wymiar niesie ze sobą wiele pomysłowych i innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Nie bez znaczenie jest fakt, że jako potencjalni nabywcy szafy na wymiar, sami decydujemy o jej podstawowych parametrach. Warto podkreślić bagatelizowaną przez znaczą część producentów mebli zasadę, że nie ma jednego uniwersalnego modelu szafy, ponieważ nie ma uniwersalnego konsumenta.
Szafy na wymiar to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie porządek i schludność. Solidna szafa, mimo swych niewielkich gabarytów, powinna być stosunkowo pojemna i pakowana, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia właścicieli małych i ciasnych mieszkań. Szafa wykonana na wymiar pozwoli zaprowadzić nam ład  oraz przejrzystość, dzięki czemu uzyskamy łatwy dostęp do najpotrzebniejszych nam w danym momencie rzeczy.
Nie ma zatem wątpliwości, że szafa zaprojektowana i wykonana na potrzeby jednostkowego klienta, będzie pod każdym względem przewyższała tradycyjną szafę ze sklepu meblowego.

Pobrano artykuł z www.git-meble.pl/chorzów.html

Możesz również polubić…