Pozycjonowanie stron– lepiej zrobić to samemu czy zainwestować w profesjonalną firmę?

seoWiele osób decyduje się na samodzielne pozycjonowanie, inne wolą zlecić to profesjonalnej firmie, która zapewnia o wysokich wynikach. Oczywiście o ile nie wiesz nic na temat pozycjonowanie i w tym temacie masz się dopiero uczyć, powinieneś zlecić to zadanie innej firmie. Jeśli natomiast znasz podstawy, masz narzędzia i czas, możesz spróbować samodzielnie. Na pewno nie uzyskasz od razu skoku na pierwsze miejsce w rankingu wyszukiwarki, jednak stopniowo Twoja strona zacznie się w nim podnosić choćby przez regularne podlinkowanie i umieszczanie jej w katalogach.

Oczywiście uzyskasz efekty, jeśli treści na witrynie będą unikatowe. Możesz także zainwestować w publikera czy tzw. seobohatera, programy przeznaczone do dodawania wpisów w różnych katalogach., dzięki czemu efekty powinny być szybciej dostrzegalne. Pamiętaj jednak, że samodzielne pozycjonowanie wymaga nakładów pracy i czasu, na co nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli zlecasz pozycjonowanie firmie, płacisz za uzyskane wyniki i możesz poświęcić swój wolny czas na przyjemności czy hobby, a nie na siedzenie przed komputerem przy SEO. Profesjonaliści mają środki i narzędzia na to, by strona podskoczyła w rankingu wyszukiwarki nawet na pierwsze miejsce. Nie jest jednak powiedziane, że zostanie ona na stałe w tym miejscu. Pozycja może zmienić się z dnia na dzień, dlatego ostatecznych wyników pozycjonowania czasem nie da się przewidzieć, choćby z racji tego, że algorytmy wyszukiwania, co jakiś czas się zmieniają. Oczywiście o ile masz środki i chęć, możesz spróbować z pomocą specjalistów, zawierając z nimi umowę na krótki czas i najlepiej rozliczając się po uzyskaniu efektów. Warto, by firma zajęła się również aktualizacją strony, co da lepsze efekty.
Omów jednak środki, jakimi będą dysponowali przy pozycjonowaniu, unikając firm przekonanych o skuteczności samego linkowania czy kopiowania opisów – tak naprawdę tyle możesz uzyskać sam, za darmo. Przy zawieraniu umowy najlepiej będzie, gdy firma przedstawi Ci konkretny termin, w którym zobowiązuje się uzyskać efekty. Takie działania świadczą o fachowości i doświadczeniu firmy pozycjonującej.

Możesz również polubić…