Porady prawne najwyższej jakości

detective-reading-a-book-with-a-magnifying-glass_1149-137Obecnie niemal każdy może kiedyś stanąć w sytuacji, w której będzie zmuszony iść z pozwem do sądu albo wystąpić tam jako świadek bądź pozwany. Dlatego tak dużego znaczenia nabiera znajomość podstaw prawa w zakresie praw i obowiązków, które nam przysługują. Jednak jeśli dochodzi do skomplikowanej sprawy, może pomóc tylko prawnik, taki jak radca prawny.
Dobra porada prawna ma wartość złota, bo może dotyczyć głównie sposobu postępowania w danej sytuacji.

Nie zawsze przecież organ czy sąd ma obowiązek poinformować stronę o tym, jakie ma możliwości zachowania się i o co może walczyć. Wiadomo, że na przykład w postępowaniu administracyjnym, kiedy już dane postępowanie zostanie wszczęte, to organ ma obowiązek informować stronę o prawach, które jej przysługują, aby nie poniosła szkody z powodu braku znajomości prawa. Wtedy radca prawny niekoniecznie się przydaje. Jednak już jeżeli należy sporządzić pismo, które ma być oparte o konkretne przepisy prawne, a nie tylko zawierać żądania strony, to wtedy radca prawny może pomóc przy jego sporządzeniu i tym sposobem oddać wielką przysługę.
Nie jest to przysługa tania, chociaż akurat sporządzanie tego typu pism należy do niezbyt drogich usług. Jednak w każdym wypadku pomoc, jaką świadczy radca prawny, może zwrócić się wielokrotnie. Sąd czy organ odwoławczy może zadecydować o naszych prawach w bardziej korzystny sposób, niż gdyby zrobił to na podstawie dokumentów, dostarczonych przez nas samodzielnie bez pomocy prawnika. Także pozew, napisany przez radcę prawnego, wygląda lepiej.

Szukając dobrego prawnika w małopolski sprawdź adres http://www.strojekkancelaria.pl szeroka oferta specjalizacji pozwoli pomóc w każdym problemie prawnym

Więcej informacji – http://www.cywilneprawo.pl/

Możesz również polubić…