Piękny uśmiech mimo utraty własnych zębów

implanty-warszawaChyba każdy jako dziecko słyszał od rodziców czy innych dorosłych, że należy dbać o zęby, bo już trzecie nie wyrosną. Całkiem słuszne twierdzenie, prawda? A jakie skuteczne! Perspektywa pozostania bez zębów niejedno dziecko zmusiła do czyszczenia zębów i ograniczenia słodyczy. Przez wieki żyliśmy ze świadomością nieuchronności utraty zębów – choroba przyzębia, wypadek czy zwyczajna próchnica – wszystko to mogło potencjalnie doprowadzić do nieodwracalnej utraty zębów. Przerażająca perspektywa, bo przecież zęby pełnią wiele ważnych funkcji w naszym życiu – służą nam do przeżuwania pokarmu, ale też pełnią ważną funkcję fonetyczną, pozwalającą nam się komunikować. Nie można też zapomnieć o funkcji estetycznej naszego uzębienia, która to kwestia wpływa w znacznej mierze na naszą pewność siebie i samoocenę. Uzębienie to ważny aspekt naszego życia i nasz komfort bardzo często zależy od jego stanu. Nie jest to oczywiście wiedza tajemna, od niepamiętnych czasów ludzkość dążyła do tego, by w razie potrzeby móc uratować zagrożone usunięciem zęby – tak przecież powstała stomatologia z różnego rodzaju, coraz lepszymi wypełnieniami ubytków. I jakkolwiek bardzo poprawiło to komfort życia i uratowało wielu ludzi przed niepotrzebnymi ubytkami, to jednak nadal nie stanowiło rozwiązania w przypadku, gdy ząb już wypadł. Na szczęście naukowcy cały czas próbowali znaleźć jakieś rozwiązanie tego problemu. I znaleźli, odpowiedzią okazała się implantologia.

Stworzenie implantu, który stanowi zamiennik korzenia zębowego, na który można założyć koronę z całą pewnością było niesamowitym sukcesem i w ogromnym stopniu przyczyniło się do rozwoju medycyny estetycznej. Sama świadomość, że utrata drugiego zęba nie jest końcem świata jest naprawdę dobrym uczuciem. Tym bardziej, że implanty są wstawiane na całe życie.

Ta z pozoru niezwykle elitarna forma medycyny estetycznej już jakiś czas temu dotarła do Polski i na chwilę obecną we wszystkich większych miastach można się jej poddać i zrobić sobie implanty. Warszawa oczywiście, jako stolica, posiada największy wybór klinik implantologicznych, jednak również w innych częściach kraju można je bez problemu znaleźć. Na chwilę obecną naukowcy ciągle pracują nad ulepszeniem zarówno samych implantów, jak i metody ich wszczepiania, więc całkiem możliwe, że już za parę lat metoda ta stanie się równie popularna, co zwykła stomatologia.

Możesz również polubić…