Mech na ścianie – jaki rodzaj wybrać?

Mech na ścianie to nowość, do której przychyla się coraz więcej osób, doceniając jego niezwykle estetyczny wygląd. Dodatkowo brak potrzeby nawadniania oraz nasłoneczniania tego produktu sprawia, że staje się on jeszcze bardziej atrakcyjną opcją dla osób, które cenią sobie wszechobecną zieleń i innowację. No i jest to rozwiązanie doskonałe dla osób niecierpliwych, ponieważ efekty widać od razu.   Mech na ścianie typu decor, czyli dekoracyjny to mech, który przyjeżdża do nas w sporych wymiarach.
Standardowe panele mają wymiary około 100 cm x 60 cm. Jeżeli zaś chodzi o samą grubość, to sam mech posiada około 0,5 cm, natomiast podkład około 0,1 cm a więc nadaje się nawet do małych pomieszczeń, nie zmniejszając ich ani fizycznie ani optycznie. Mamy do wyboru przynajmniej kilka kolorów, niektóre firmy oferują nam nawet ponad 30 odcieni zieleni do naszego wnętrza. Jest to ogromna liczba, a wybór bardzo trudny.
Mech na ścianie typu natural, czyli naturalny to mech, który przyjeżdża do nas na panelach o nieco mniejszych wymiarach niż mech dekoracyjny. Standardowo jest to około 0,5 metra x 0,5 metra. Grubość takiego mchu wynosi os 20 do 40 mm, a płyty, na której jest osadzony około 5 mm. Czym jeszcze różnią się powyższe rodzaje ściennego mchu? Wagą. Dekoracyjny osiąga wagę około 10 kilogramów na każdy metr kwadratowy, natomiast naturalny około 8 kilogramów na każdy metr kwadratowy. Ani jeden ani drugi rodzaj mchu nie wymaga szczególnej pielęgnacji ani nawodnienia. Warto jednak wiedzieć, że pierwszy z omawianych rodzajów mchu jest przede wszystkim bardziej bujny, ozdobny. W końcu zgodnie z nazwą ma być dekoracyjny. I jest. Ale mchowi naturalnemu nie można zrzucić, że nie wywołuje dobrego efektu. Wręcz przeciwnie. Jednak jest delikatniejszy. Mech dekoracyjny najczęściej stosowany jest na pokazach mody, w miejscach publicznych oraz w nowoczesnych przestrzeniach. Mech naturalny natomiast wybierany jest najczęściej do domów osób prywatnych.

*[1] http://www.naszanauka.pl/sciany-z-mchu-nowosc-na-polskim-rynku/
*[2] http://www.wssl.edu.pl/sciany-z-mchu-jako-poczatek-pionowych-ogrodow/

Możesz również polubić…