Mąka konopna – najlepszy bezglutenowy wybór!

maka-nasiona-konopiCoraz częściej ludzie decydują się na wybór diety bezglutenowej. Początkowo dieta ta wydaje się być niesamowicie trudna. Co makaronem, świeżym chlebem każdego poranka, czy z ukochanymi przez wszystkich ciastami? Otóż istnieje sposób stworzenia wszystkich tych posiłków z użyciem mąk bezglutenowych. Dziś opowiadamy o bardzo zdrowej mące, na jakiej produkcję pozwalająnam nasiona konopi!
Dlaczego warto?
Mąka konopna jest najzdrowszą wśród bezglutenowych mąk. Zawiera aż dziewięć aminokwasów! Mało tego – przepełniona jest mieszanką łatwo przyswajalnych białek, aminokwasów oraz kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6, które usprawniają pracę mózgu. Ale to jeszcze nie wszystko. Nasiona konopi dostarczają dużą ilość witamin. Są to witamina E, witaminy z grupy B, żelazo,błonnik, cynk…
Dla kogo? Nasiona konopi przetworzone na mąkę nadają się właściwie dla każdego. Nie ma żadnych przeciwwskazań do ich stosowania. Istnieje za to wiele wskazań. Szczególnie dla osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi. Chociażby dla osób z cukrzycą, problemami z krążeniem krwi, podwyższonych cholesterolem. Nasiona konopi świetnie sprawdzają się przy zwiększaniu odporności, przyspieszaniu metabolizmu oraz zmniejszaniu bólów menstruacyjnych u kobiet. Ciekawostką jest fakt, że dobrze sąw stanie radzić sobie z problemem łupieżu.
Dla osób z celiakią oraz nietolerancją pokarmową
Tym osobom szczególnie mocno polecamy nasiona konopi! Wspominamy w tym artykule o mące konopnej, lecz nadają się one świetnie również do produkcji mleka (dla osób z nietolerancją laktozy). Mąka konopna to dobra alternatywa chociażby dla mąki kukurydzianej, która posiada wysoki indeks glikemiczny i dla pewnej grupy osób jest niewskazana.

Co można upiec z mąki konopnej? Można z niej piec w zasadzie wszystko, co pieklibyśmy z tradycyjnej, pszennej mąki, czyli – ciasteczka, chleb, muffinki, placuszki, naleśniki. Przy odrobinie wysiłku możemy wykonać z niej również makaron, za którym wiele osób na diecie bezglutenowej tęskni.

Więcej informacji:
Nasiona konopi – Thc-thc.com
http://www.smart.media.pl/mleko-z-nasion-konopi/

Możesz również polubić…