Kolonie artystyczne dla dzieci i młodzieży na najlepsze w życiu wakacje!

Czas wakacji to okres zwykle dość trudny dla rodziców uczących się dzieci. Muszą nie tylko zaplanować rodzinny, wspólny czas i połączyć urlopy tak, by spędzić z dziećmi jak najwięcej tego okresu, ale też zaplanować dla nich atrakcje wtedy, gdy oni wrócą już do pracy. I dla takich okoliczności wymyślono wszelkie kolonie letnie, obozy czy półkolonie, czyli zorganizowany pobyt dla dzieci pod profesjonalną opieką a daleko od rodziców i domu. 

Kolonie artystyczne dla dzieci i młodzieży

Profesjonalni organizatorzy kolonii i obozów  https://www.kogis.pl/ prześcigają się kreowaniu jak najbardziej oryginalnych pomysłów na uatrakcyjnienie pobytu dzieci na koloniach. Profilowanie kolonii i obozów stało się już normą pozwalającą na możliwie optymalne dobranie cech pobytu do zainteresowań dziecka. Mogłoby się wydawać, że dziecku wystarczy do szczęścia dobre towarzystwo i chwilowa wolność, jednak w dzisiejszym świecie różnorodnych bodźców i przenoszenia emocji do internetu należy naprawdę starannie przemyśleć, z jednej strony plan zajęć na obozie a z drugiej strony wyobrażenie dzieci o sposobach spędzania wolnego czasu. 

Kogis to doświadczony organizator kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży. Jednym z najlepszych pomysłów firmy ostatnich lat jest zaproszenie dzieci do kolonii o profilu artystycznym. 

Kolonie artystyczne, czyli jakie? 

Kolonie artystyczne skierowane są przede wszystkim do dzieci, które świetnie odnajdują się w atmosferze artystycznych wyzwań. Zwykle takie obozy dzieli się w zależności od wieku, nastolatki źle czułyby się wykonując zbyt proste w ich mniemaniu zadania, a z kolei dzieci młodsze mogłyby szybko zniechęcić się do zadań, które ich przerastają. Kolonie artystyczne to nie tylko jeden z profili, to także wstęp do wyzwań tematycznych. Kolonie dla Plastusiów podpowiadają rodzicom, że ich dzieci w trakcie pobytu mnóstwo czasu poświęcą na wykonywanie prac plastycznych, rozwiną swoje zdolności, będą kształcić umiejętności i kreatywność. Czy jest lepszy wyznacznik wolności?

Kolonie artystyczne dla nieco starszych dzieci, właściwie już nastolatków, również posiadają profil artystyczny. Jednak ich zadania plastyczne mocno różnią się od zajęć w grupach młodszych. Tutaj mówimy już o kreacjach, instalacjach, zajęciach performance z pogranicza teatru, pantomimy i sztuki dialogu. To zajęcia wyzwalające kreatywność indywidualną, nastawione na osobisty rozwój i poszukiwanie najważniejszych emocji. Młodzież, pod okiem artystów, pracuje nad swoimi umiejętnościami wyzwalając najbardziej skryte talenty. Tego typu kolonie uwielbiają indywidualiści, dzieci, które nie zawsze dobrze czują się w dużym gronie, albo odwrotnie, dzieci i młodzież, która uwielbia przewodzić prym, skupiać na sobie zainteresowanie, przez chwilę pobyć w świetle jupiterów. 

Kolonie artystyczne z Pippi i Harry Potterem

Dzieci uwielbiają się przebierać, kochają tematyczne bale i udawanie postaci z kochanych przez siebie książek, filmów czy opowieści. Z pewnością odpowiedzią na takie zainteresowania będą kolonie artystyczne pod wezwaniem Pippi Pończoszanki i Harrego Pottera. W trakcie pobytu na koloniach uczestnicy odgrywają zapamiętane z nimi sceny filmowe, przekazują dialogi, w spektakularnych strojach ogrywają fabułę. Wszyscy uczestnicy umawiają się, że tu i teraz żyją w innej rzeczywistości a każde z nich może przybrać dowolną postać.

Te kreatywne, rozwijające wyobraźnię zajęcia na długo pozostają w pamięci dzieci i młodzieży. A przede wszystkim powodują, że w kolejnym roku uczestnicy kolonii znowu chcą znaleźć się w tak odmiennym świecie. 

Przeczytaj więcej https://www.kogis.pl/tematyki-kolonii/artystyczne/

Możesz również polubić…