Klasyfikacja metali kolorowych

klasMetale kolorowe to metale niezależne, czyli takie, które nie posiadają śladów żelaza. W przyrodzie występuje bardzo wiele metali kolorowych i są one bardzo znane przede wszystkim  ze względu na ich wykorzystanie w różnych dziedzinach życia. W artykule tym zostanie przedstawionych kilka metali z grupy kolorowych oraz ich przeznaczenie.
Cyna – metal który łatwo się topi, nie każdy z metali kolorowych ma taką właściwość, większość z nich wręcz ma wręcz odwrotnie, bardzo trudno je stopić i praktycznie wcale nie są podatne na działania wysokich temperatur.
Tytan i tantal to przykłady metali kolorowych które nie mają właściwości topiących. Jest je bardzo trudno podgrzać, a co dopiero stopić. Temperatura musi być niewyobrażalnie wysoka aby zabieg ten mógł się udać. To jedne z metali, których konstrukcję trudno naruszyć.
Aluminium – to kolejny z metali kolorowych, które w łatwy sposób zmienić. Łatwo się ogrzewa i zmienia swój kształt. Aluminium to metal, który każdy na codzień wykorzystuje w swoim domu. Aluminium na rynku jest w dosyć dobrej cenie, tak więc na skupie można na nił ładnie zarobić. Nie są to oczywiście kwoty porównywalne ze złotem czy równie popularnym srebrem, ale ceny także są atrakcyjne.
Magnez – topi się w niskich temperaturach.
Nie wszystkie metale kolorowe są naturalne. Większość z nich została wytworzona ze stopu, co dla niektórych może być wręcz ciekawostką. Są to tak zwane stopy niezależne. Co to oznacza? Nie posiadają w sobie żadnych śladów żelaza.  Przykładem jest miedź, wykorzystywana przy produkcji kabli, z których każdy z nas korzysta codziennie.
Cynk i cyna to popularne kolorowe metale. Ołów także jest dobrze znany, ale należy do metali o szkodliwych właściwościach. Brąz i mosiądz już od wieków są w naszej historii. Monety z mosiądzu, medale mistrzów z brązu, mosiężne bibeloty w muzeach (świeczniki, karafki, elementy dekoracyjne do domów).
Bizmut to metal który także łatwo stopić.
Metale kolorowe towarzyszą nam w życiu codziennym i są bardzo atrakcyjne. Jest z nich wykonywane wiele elementów, które oddając przykładowo na skup, przyniosą wielke zyski. Aby dowiedzieć się po ile stoi dany metal, można wejść na internet i poszperać trochę po stronach skupów. Jeżeli masz w domu coś co nie jest ci potrzebne, wiesz że jest to z metalu kolorowego, oddaj to na skup, nie wyrzucaj do śmieci.

Źródło – skup metali

Możesz również polubić…