Jakie są objawy alergii na kurz?

Nadwrażliwość organizmu na niektóre białka roztoczy kurzu domowego wywołuje alergię. Alergen wywołuje pęcznieje błon śluzowych, rozszerza naczynia krwionośne, stymuluje produkcję śluzu i bierze udział w procesach zapalnych. W rezultacie, różne objawy alergii na kurz domowy rozwijają się w oczach, nosach, drogach oddechowych na skórze. Należy jednak mieć świadomość, że wszystkie objawy alergii na kurz domowy mogą również pojawić się w innych alergiach i innych chorobach. Na przykład katar i kaszel mogą być błędnie interpretowane jako oznaki przeziębienia. Dlatego alergia na kurz jest często rozpoznawana o wiele za późno lub wcale.

Trzeba wiedzieć, że alergia na kurz objawy występuje bardzo szybko po kontakcie błon śluzowych z alergenem. Zaczerwienione, swędzące i załzawione oczy są typowymi objawami alergii na kurz domowy. Kontakt alergenu z powierzchnią oka powoduje także zapalenie spojówek, co jest w medycynie określane jako alergiczne zapalenie spojówek. Często nos jest w przypadku alergii zatkany, ponieważ błony śluzowe pęcznieją i powstaje zwiększenie produkcji wydzieliny. Możliwe jest również kichanie. Alergia na kurz może prowadzić do kaszlu i zapalenia oskrzeli, a nawet astmy alergicznej z ostrą niewydolnością oddechową. Na skórze alergia może powodować objawy, takie jak świąd, wysypka i pokrzywka. W przypadku pokrzywki na skórze rozwijają się bąble, czyli małe, czerwone obrzęki, które mogą bardzo swędzić. Czasami może się także pojawić kaszel lub dalszy rozwój astmy alergicznej z ostrą niewydolnością oddechową. Ponadto, niektóre osoby cierpiące na alergię na kurz mogą być nadwrażliwe na skorupiaki, takie jak krewetki.

Wiadomo, że objawy występują w czasie całego roku, dlatego że roztocza mieszkają z nami na stałe. Późną jesienią i zimą dolegliwości są zwykle bardziej wyraźne. Te małe pajęczaki rozmnażają się głównie od maja aż do października. Gdy ogrzewanie włącza się późną jesienią, przez co wilgotność w pokojach spada, to roztocza ginął, ponieważ potrzebują wilgotnego otoczenia. Martwe roztocza mieszają się z kurzem domowym i można je łatwo wdychać. W rezultacie objawy alergii na kurz pojawiają się częściej właśnie w tych miesiącach. Nasilają się one także, kiedy nasze domy są rzadko wentylowane, jak to często bywa w zimie.

Kluczowa jest nie tylko siła, ale także czas ekspozycji na alergen. W ciągu doby objawy alergii na kurz stają się zauważalne zwłaszcza w nocy lub rano po wstaniu, ponieważ materace są największym zbiornikiem roztoczy. Aby je zwalczyć, można wykorzystać produkty marki Allergoff, które są dla nas w pełni bezpieczne.

Ponadto, jakość snu jest często osłabiona u osób cierpiących na taką alergię, ponieważ wiele z nich śpi stosunkowo niespokojnie i ma utrudnione oddychanie. Nie można jednak uciec od alergenów kurzu także w ciągu dnia. Kurz zmieszany z martwymi roztoczami i odchodami roztoczy jest łatwo roznoszony podczas takich czynności, jak ścielenie łóżek i odkurzanie. Objawy są zatem często szczególnie silne podczas wykonywania codziennych prac domowych.

Częste objawy: https://allergoff.pl/artykuly/objawy-alergii-na-kurz-sprawdz-czy-ten-problem-nie-dotyczy-tez-ciebie/

Możesz również polubić…

bawariamotors.pl/mini/nowe-samochody/5-drzwiowe-mini-hatch/