Jaki bagażnik samochodowy będzie najlepszy?

bagaznik_samochodowyJedną z najważniejszych rzeczy potrzebnych do udanego urlopu to zabranie ze sobą odpowiednich rzeczy. Czasami niestety do spełnienia tego warunku nie wystarczy nam bagażnik naszego auta i często korzystamy z pomocy dodatkowych bagażników samochodowych. Możemy wtedy zabrać ze sobą dodatkowo na przykład rowery . Jeśli jeszcze nie masz takiego bagażnika a zamierzasz go nabyć to oczywiście celujesz w te najlepsze. Wobec tego, które to są?

Najtańszym i najczęstszym sposobem wybieranym przez nas są bagaże montowane na dachu samochodu. Jednym z najistotniejszych parametrów przy zdecydowaniu się na ten rodzaj jest nośność belek. Przekłada się to na obciążenie dachu , systemu nośnego i akcesoriów, którego nie można przekroczyć. Najlepiej do tego typu bagażów, dokupić boxa bądź stałe uchwyty rowerowe. Zmniejszy się wtedy hałas podczas ich transportu oraz będziemy mieć pewność, że nasze rowery nie ocierają się tak o siebie i są bezpieczniejsze. Niektóre bagaże montowane na dachach naszych samochodów pasują również na inne modele. Warto to uwzględnić przy ich zakupie, jeśli uważamy, że nam się to przyda, aczkolwiek nie jest to najważniejsze. Niestety zamieszczenie na dachu naszego samochodu rowerów nie jest proste, gdyż wysokość na która musimy je wtedy przenieść wymaga dużo siły.

Ze względu na to niektórzy decydują się na bagażniki montowane na tylnej klepie samochodu. Trzeba pamiętać jednak, że nasze rowery ocierają się wtedy o siebie, nie będzie to więc dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy dużo w nie zainwestowali oraz. Nie jest to również bezpieczne rozwiązanie dla lakieru naszego samochodu.

Najdroższym i pewnie przez to również najbezpieczniejszym sposobem na transport naszych rowerów jest użycie bagażnika montowanego na haku holowniczym. Musimy jednak uwzględnić przy tym zakup haka holowniczego i nowej tablicy rejestracyjnej. Zapewnia to jednak bezpieczną odległość między rowerami a naszym samochodem dzięki czemu obu tym rzeczom nic się nie stanie. W tym wypadku również nie musimy dźwigać naszych rowerów na wysokość auta. W nieco droższych wersjach bagażniki te są tak skonstruowane, iż mamy wolny dostęp do bagażnika naszego auta. Dodatkowym plusem jest to, że opór powietrza naszego samochodu będzie w tym wypadku najmniejszy.

Możesz również polubić…