Jak rozróżnić wysokiej jakości odzież roboczą?

odziez-robocza

Dobrej jakości odzież robocza umożliwia komfortową pracę i zapewnia duży poziom bezpieczeństwa. W dalszej części artykułu przedstawiamy kilka przydatnych porad dotyczących wyboru dobrej jakości odzieży pracowniczej i odpowiadamy na pytanie, jak rozróżnić odzież roboczą wysokiej jakości.

 

Bezpieczeństwo wysokojakościowej odzieży roboczej

Pierwszym elementem, po którym można rozróżnić dobrą odzież roboczą od tej złej, jest poziom bezpieczeństwa, jaki gwarantuje. Najtańsze modele z trudem spełniają wymogi i w wielu sytuacjach nie będą skuteczne w ochronie pracownika. Cienkie i łatwopalne materiały lub niedbale wykończenie, które może spowodować np. upadek, powinny odstraszać potencjalnych nabywców. Dobra odzież pracownicza gwarantuje np. nieprzemakalność, co jest bardzo dobre w przypadku oblania gorącą substancją. Specjalne uchwyty na narzędzia nie wymuszają również przetrzymywania ich za paskiem lub w kieszeniach.

Jakość wykonania ubrań

Kolejną różnicą, jaka występuje między odzieżą wysokiej i niskiej jakości — jest wykonanie. Niebarwiące materiały, przyjemne w dotyku tkaniny, ergonomiczne wyprofilowanie spodni czy specjalne uchwyty pozwolą na komfortową pracę. Do takich elementów można również zaliczyć wykończenie z dbałością o szczegóły, które gwarantuje, że koszula czy budy nie zniszczą się po kilku tygodniach użytkowania. Bardzo ważnym elementem, który można znaleźć w dobrej jakości ubraniach roboczych, jest dostosowanie ciuchów do warunków atmosferycznych. Nieco droższe — solidniejsze modele będą wykonane specjalnie na lato z lekkich i przewiewnych materiałów lub specjalnie na zimę, które będą skutecznie chroniły pracowników przed chłodem. W mniej jakościowych ubraniach stosuje się podobną tkaninę zarówno do ciuchów letnich, jak i tych zimowych.

 

Wybieranie odzieży roboczej wysokiej jakości niesie ze sobą wiele korzyści. Nie jest ona dużo droższa, od tej mniej solidnej i nie trzeba jej kupować wielokrotnie z powodu nadmiernego zużywania się. Korzyści w postaci komfortu i bezpieczeństwa również przemawiają, aby kupować właśnie takie ubrania robocze.

Możesz również polubić…