Hotele butikowe, czyli stylowa alternatywa dla sieciówek

apartamenty-piwnicznaJak wiadomo gusta są bardzo różne, tak samo jak różne jest pojęcie luksusu. Dla jednych luksus oznacza przepych, efektowne dekoracje, olbrzymie przestrzenie  i drogie materiały, dla innych luksusowe wnętrze będzie nowoczesne, oszklone i monochromatyczne, jeszcze inni najlepiej będą się czuli w otoczeniu ciepłych barw i naturalnych elementów. Stąd też nie powinna dziwić tak duża różnorodność stylów jaką można zaobserwować w najlepszych hotelach i restauracjach. Ktoś może się dziwić, że jakiś hotel posiada tak wysoki standard, a przecież wcale na luksusowy nie wygląda, jednak tak naprawdę to, że dla jednej osoby nie uosabia ideału, nie znaczy, że nie jest taki dla kogoś innego, prawda? Gdyby ktoś chciał stworzyć miejsce, które będzie idealne idealna dla wszystkich, zapewne w efekcie stworzyłby coś, co nikomu się nie podoba. Czasem lepiej jest się skoncentrować na jakiejś określonej grupie osób, a raczej jej gustach. W ten sposób każdy może się udać tam, gdzie czuje się najlepiej, a że dla jednej osoby będą to marmury, a dla innej drewno?  Tak już jest, byłoby zapewne nudno, gdybyśmy byli tacy sami.

Właśnie przez takie wnioski powstały hotele butikowe, czasem określane jako design hotel lub lifestyle hotel – są to hotele wysokiego standardu, które nastawione są na zaspakajanie wyszukanych gustów swoich gości. W jaki sposób odróżnić hotel butikowy od zwykłego hotelu o wysokim standardzie? Hotele butikowe mogą być bardzo różnorodne – nowoczesne lub tradycyjne, umiejscowione w budynkach postindustrialnych lub pałacach. Łączy je jednak kameralna atmosfera oraz nietuzinkowy charakter wnętrz. Obiekty te zwykle nie są duże, dzięki czemu personel poza pełnym profesjonalizmem cechuje się w nich też indywidualnym podejściem do gości. Jeśli chodzi o wnętrza, to bardzo często hotele butikowe stawiają na unikalny dla każdego pokoju wystrój, rezygnując nawet z numeracji na rzecz charakterystycznych nazw. Przy niektórych pracują uznane pracownie architektoniczne i znani projektanci.

Jednym z takich hoteli butikowych jest Hotel Piwniczna SPA & Conference, jedyny tego typu hotel w Polsce zaprojektowany w stylu etnodesign. Apartamenty Piwniczna łączą w sobie elementy folkloru łemkowskiego z pełnym elegancji minimalizmem. Tradycyjne motywy regionalne są widoczne zarówno w dodatkach, jak i elementach użytkowych, dzięki czemu goście mogą poczuć charakter regionu, w którym się znajdują w nienachalne, a przyjemny sposób.

Możesz również polubić…