Dentysta we Wrocławiu – prywatnie czy na fundusz?

dentist-pain-borowac-cure-nfz-armchair-suffering-1Polska jest jednym z tych krajów, w których służba zdrowia jest w dużej mierze refundowana ze skarbu państwa. Aby móc korzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej wystarczy posiadać ubezpieczenie, które przeważnie opłaca pracodawca. Jednak w praktyce kolejki do przychodni państwowych są bardzo długie, aby zapisać się do bardziej popularnego specjalisty należy poczekać niekiedy kilka miesięcy. Podobnie jest w przypadku publicznych przychodni stomatologicznych.

Jeżeli potrzebny jest dentysta Wrocław na swym terenie gości wiele klinik państwowych oraz prywatnych. Każdy typ przychodni posiada swoje plusy i minusy. Jeżeli nie mamy pieniędzy na opłacenie specjalisty, możemy wybrać się do lekarza przyjmującego w ramach funduszu. Należy pamiętać jednak, aby zapisywać się do niego zawczasu, bowiem normą jest kilkutygodniowy czas oczekiwania na wizytę. Poza tym pamiętajmy, że nie każda z usług jest refundowana. Jeżeli interesują nas zabiegi stomatologii estetycznej, musimy je pokryć z własnej kieszeni. Dopłaty dotyczą również wypełnień, za plomby światłoutwardzalne musimy dopłacić, cena zależna jest od ich wielkości. Niestety również te najbardziej kosztowne zabiegi, z dziedziny implantologii, w większości przypadków nie są pokrywane z państwowych środków.

Coraz więcej osób korzysta z prywatnych lecznic stomatologicznych, pracuje w nich niejeden dentysta Wrocław z roku na rok gości ich coraz więcej, bowiem zabiegane osoby nie mają czasu na stanie w kolejkach. Odwiedzając tego typu miejsce możemy zapisać się na wizytę jeszcze tego samego dnia, w najgorszym wypadku czas oczekiwania przedłuży się do 2 dni. W przypadku klinik prywatnych nie mamy obowiązku wypełniania skomplikowanych formularzy, jak to ma miejsce w przypadku publicznych placówek. W trakcie pierwszej wizyty, która często proponowana jest w przystępnej cenie, standardem jest prześwietlenie rentgenowskie szczęki, aby dentysta miał wgląd we wszystkie nasze ubytki. Jest to opcja niedostępna u państwowego dentysty, który stosuje bardziej staroświeckie metody badania zębów. Oczywiście wiele osób od odwiedzania prywatnych lecznic zniechęcają tamtejsze ceny. Jednak warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach normą jest rozbijanie płatności na kilka lub kilkanaście wygodnych rat. Poza tym możemy również wyszukiwać promocji, które często organizowane są przez lecznice w celu przyciągnięcia kolejnych klientów. W tym celu wystarczy poszukać odpowiedniej oferty w internecie. Poza tym warto porównywać poszczególne gabinety dentystyczne, często oferują bardzo konkurencyjne ceny.

Dziecko u dentysty

Możesz również polubić…