Czym kierować się kupując mieszkanie?

Dużo osób ma spory dylemat w tym aspekcie… Jesteście w tej samej grupie? Wy również macie twardy orzech do zgryzienia? Przeprowadzacie się bowiem w najbliższym czasie do Krakowa? Stolica Małopolski to bardzo piękna lokalizacja. Można tam również znaleźć pracę, która będzie charakteryzowała się dobrym wynagrodzeniem. Chcecie kupić dla siebie mieszkanie, aby niczego nie wynajmować? Macie świadomość, że nie jest to do końca korzystne rozwiązanie? W końcu musielibyście płacić co miesiąc czynsz, a tak te pieniądze będą szły na raty – dużo osób wychodzi właśnie z takiego założenia. Co jednak wziąć pod uwagę kupując mieszkania w Krakowie? Jakie aspekty koniecznie powinny być uwzględnione, aby finalne decyzje były jak najbardziej słuszne?

Między innymi są to aspekty finansowe. Wybór dotyczący nieruchomości Kraków jest naprawdę bardzo duży. Oferta jest urozmaicona. Pamiętajcie, aby przede wszystkim wziąć pod uwagę to, jakie są Wasze możliwości finansowe. Trzeba zwrócić uwagę, że cena w ogłoszeniu to nie jedyne wydatki. Pamiętajcie, że trochę pieniędzy musicie zostawić jeszcze u notariusza. Kupujecie mieszkanie z rynku pierwotnego? W takim razie gotówka musi być jeszcze wydana na wykończenie oraz wyposażenie – biorąc pod uwagę meble, sprzęt AGD i RTV itp. Wydatków jest naprawdę bardzo dużo. Trzeba zatem zastanowić się, aby nie popełnić błędnej decyzji. Oczywiście, możecie trochę wynegocjować i zbić początkową cenę nieruchomości. Musicie być jednak przygotowani na rozmaite scenariusze. Jeśli dokładnie oszacujecie swoje możliwości finansowe, to będziecie wiedzieć, w jakim przedziale szukać nowej nieruchomości. To również ułatwi Wam wzięcie ewentualnego kredytu hipotecznego.

Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę? Między innymi bardzo ważne jest to, aby wybrać stosowną lokalizację?

Będziecie pracować w centrum? W takim razie trzeba zdecydować się na mieszkanie w Krakowie, które będzie niedaleko tego miejsca. Pamiętajcie jednak, że Kraków to miasto, które – kolokwialnie pisząc – nigdy nie idzie spać. W centrum jest zatem stosunkowo głośno o każdej porze dnia i nocy. Nic więc dziwnego, że nie brakuje osób, które decydują się na obrzeża. Więcej czasu trzeba poświęcić na dojazd, ale jest za to zdecydowanie bardziej spokojnie. Kupując nieruchomości trzeba również zwrócić uwagę na takie aspekty, jak ilość pokoi, metraż, piętro, elementy dodatkowe – jak choćby piwnica czy balkon itp. Te wszystkie czynniki są istotne, aby podjąć po prostu dobrą decyzję.

Możesz również polubić…

silbo.pl