Czy warto inwestować w odzież kompresyjną?

runerNazwa odzież kompresyjna powinna choć raz obić się o uszy każdego profesjonalnego biegacza. Amatorzy i średnio zaawansowani mogą mieć problem z danym pojęciem, dlatego warto wyjaśnić, co to za rodzaj ubrań i czym się odróżnia od innych ubrań sportowych.
Przede wszystkim, odzież kompresyjna ma dobroczynny wpływ na nasze mięśnie i ciało. Po to została stworzona – by wspomóc sportowców w osiąganiu lepszych wyników i rekordów w ich sportowej karierze. W jej skład wchodzą koszulki, spodenki, opaski na rękę, skarpety, nawet kombinezony. To skarpety są najchętniej wybieranym produktem – po prostu przydają się w najczęściej w biegach długodystansowych.
Odzież kompresyjna różni się od typowej odzieży sportowej w wielu aspektach. Spodenki i koszulka mocno uciskają ciało – wydają się wręcz za małe(czytaj więcej http://www.getfitclub.pl/). Ciało jednakże dziękuje im za różne właściwości: za to, że mięśnie są mniej podatne na różne urazy. Również to, że organizm zostaje szybciej zregenerowany, a metabolizm podkręcony. W przypadku skarpet kompresyjnych zmniejsza się ryzyko kontuzji łydek, ścięgien czy więzadeł. Cała idea skarpet kompresyjnych skupia się wokół łydek. To względem nich ma być stosowana kompresja.
Wielkim pozytywem takich koszulek są właściwości tkaniny, która absorbuje pot i nie przepuszcza z zewnątrz zimna.
Większość sportowców docenia odzież kompresyjną i wychwala jej działanie. Przestrzega jedynie przed źródłami danych ubrań. Najlepiej kupować odzież wyprodukowaną przez sprawdzone firmy o dobrych opiniach. Ten typ ubrań do najtańszych bowiem nie należy, ale zadeklarowani biegacze z pewnością są w stanie przeznaczyć wiele pieniędzy na realizację swojej pasji.
Kiedy można używać takich koszulek czy spodenek? Kiedy chcemy, ale z reguły najlepiej sprawdzają się podczas biegów długodystansowych czy maratonów. W przypadku interwałów lub biegów krótkodystansowych odzież kompresyjna nie różni się wiele od tradycyjnej – tak sądzi wielu biegaczy.
Co ciekawe, ten typ odzieży nie musi być używany tylko podczas biegania. Skarpety kompresyjne można na przykład nosić podczas podróży samolotem – jeśli mamy opuchnięte kolana.

Możesz również polubić…