Czemu warto wysłać dziecko na zimowy obóz narciarski?

Zbliżające się ferie świąteczne i zimowe są świetnym czasem na to, by zapisać dziecko na obóz młodzieżowy. Warto dodać, że niezmiennie popularnością cieszą się obozy narciarskie, które są dostępne na stronie https://www.kogis.pl/obozy.

Czemu warto pojechać na obóz narciarski?

Przede wszystkim dlatego, że dziecko na takim obozie ma zapewnione:

– zjazdy na stokach narciarskich pod okiem instruktorów,
– naukę jazdy na nartach, na każdym poziomie uczestnika,
– dostosowane grupy pod względem wieku oraz umiejętności,
– wspólne lepienie bałwana,
– inne zimowe aktywności.

Dobrze jest też dodać, że w trakcie tego rodzaju obozów dzieci i młodzież może również rozwijać swoje umiejętności wokalne czy plastyczne. Co ważne, to obozy młodzieżowe są tak zorganizowane, że dziecko nie będzie miało czasu na nudę oraz na tęsknotę za domem.

Gdzie są organizowane narciarskie młodzieżowe obozy?

Narty zimą są fantastyczną atrakcją, dlatego wybrane miejscowości na obozy młodzieżowe to między innymi: Białka Tatrzańska, Małe Ciche, Poronin, Wisła. Dzięki temu, że są to takie górskie miasteczka, w których jest wiele ciekawych atrakcji, to dzieci również po nauce jazdy na nartach mogą skorzystać z różnych fantastycznych rozrywek. Dobrze jest też wspomnieć, że dzieci mogą dojechać na miejsce obozowe samodzielnie wraz z rodzicami lub też mogą skorzystać z dojazdu kolonijnego. Warto pamiętać, że dojazd kolonijny jest dodatkowo płatny i może on obejmować taki środek transportu jak pociąg, autokar lub bus.

Czy na obóz narciarski mogą pojechać początkujący narciarze?

Obóz narciarski jest świetnym miejscem na to, by dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami, mogły się uczyć od najlepszych instruktorów. Co więcej, to grupa utworzona z osób początkujących przechodzi na obozie specjalny kurs, który pozwala opanować technicznie sprzęt oraz dzieci uczą się różnej techniki jazdy.

Warto też wspomnieć, że tego rodzaju grupa dzieci jest wpuszczana na odpowiednio przygotowany stok narciarski tak, by wzajemnie nie przeszkadzać sobie z bardziej doświadczonymi narciarzami. Jest to zorganizowane przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie dzieci.

Od jakiego wieku można zapisać dziecko na obóz narciarski?

Dziecko na obóz narciarski może być zapisane już od szóstego roku życia. Jest to najlepszy czas na to, by dziecko mogło się nauczyć poprawnej jazdy na nartach. Co ważne, to obozy mogą się odbywać przez około dziesięć dni, co jest wystarczającym czasem, aby dziecko mogło się nauczyć jazdy na nartach. Warto też zapisywać dziecko regularnie co roku na obóz narciarski, dzięki czemu będzie mogło pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności.

Dobrze jest też pamiętać, że każda grupa dzieci ma swoich opiekunów, a na stoku mają dodatkowo instruktora. Dzięki temu są one cały czas bezpieczne. Warto dodać, że rodzice mają także numer kontaktowy do danego opiekuna, co sprawia, że rodzice mogą być spokojni o swoje dzieci. Należy też dodać, że świetnym rozwiązaniem jest wysłanie na obóz zimowy rodzeństwa w różnym wieku, gdyż wtedy mogą nauczyć się też samodzielności i poznać nowych znajomych w swoim wieku.

Możesz również polubić…