Coaching – lista obszarów działania

coInteraktywny proces, który pomaga osobom i organizacjom w rozwoju i polepszeniu efektów działania nazywa się coachingiem. Celem coachingu jest skonkretyzowanie z Klientem celów, dobranie odpowiednich działań i ciągła współpraca interpersonalna. Jeśli coach jest profesjonalny to stale współpracuje z Klientem, w razie pomocy jest cały czas osiągalny, co skutkuje dużą satysfakcją Klienta i w późniejszym czasie dotarcie do szczytu celu, jakie obrał na początku. Muszą charakteryzować się podejściem indywidualnym do każdego klienta, słuchać i obserwować poczynania, aby dobrze poznać możliwości Klienta.
Coaching kariery czyli Carter transition coaching skierowany jest dla osób, które pragną zmienić ścieżkę kariery, stoją one przed znaczącymi dla przyszłości decyzjami zawodowymi, pracują w dużych korporacjach lub zastanawiają się nad podjęciem takiego posady i dla tych, którzy borykają się z decyzją czy odejść z dużej korporacji i pracować dla prywatnego przedsiębiorcy.
Personal/life coaching obejmuje takie obszary jak: plany życiowe, kreatywność, zdrowie, urodę, związki, organizację, deficyt, wizję w życiu, niezależność finansową oraz problemy z dziećmi, studentami i nastolatkami.
Small Business coaching szczególnie polecany jest dla osób, które są właścicielami i menedżerami w małych firmach, firm które rozpoczynają dopiero swoją działalność gospodarczą, specjalistów pracujących na prywatnej praktyce, ludzi prowadzących działalność gospodarczą z domu i pragnących odejść z dużych korporacji, po to aby założyć swój własny biznes.
Executive – Corporate coaching powinni zainteresować się:
działy kadr, które są zainteresowane wynajęciem zewnętrznych coachów, CEO’s, kadry zarządzającej, menedżerów i specjalistów, którzy chcieliby skorzystać z usług coacha, firm chcących wprowadzić coaching, firm, które pragną przeszkolić swoich menedżerów z zakresu coachingu, dla pracowników w celu zapobiegania „wypaleniu zawodowemu” lub pomoc w przypadku jego pojawienia się, firm zainteresowanych warsztatami z zakresu coachingu, firm pragnących wspomóc pracowników poprzez wykorzystanie coachingu w jednym z poniższych obszarów: planowanie strategiczne, proces re-engineeringu, budowanie i rozwój zespołów, ocena 360 stopni.

Źródło:
http://www.machina.net.pl/coaching-watpliwosci/
Coaching People / szkolenia trenerskie

Możesz również polubić…